Пирин трудно спечели точка у дома срещу Верея, след като двата тима завършиха 1:1 в последния мач от 12-ия кръг на Първа лига.

Още в 5-ата минута Благов от домакините изведе чудесно Младенов, който от движение стреля, но право в ръцете на вратаря Караджов. Осем минути по-късно Осман Балде от гостите направи фрапантен пропуск. Топката бе центрирана от пряк свободен удар, след което Костов се намеси, а Балде пропусна на празна врата от близка дистанция.

В 40-ата минута Амаду Сукуна от гостите шутира от движение, но Костов се намеси и изби в корнер. Минута след това след изпълнение на тъч Сукуна отклони топката с глава и Момчил Цветанов от движение вкара изключително красив гол за 0:1.

След почивката домакините установиха натиск, а гостите от Стара Загора разчитаха предимно на контраатаки. Пропуски за Пирин направиха Станислав Костов и Даниел Младенов.

В 61-ата минута Мурин влезе с бутонките право в гърдите на Станислав Костов, но дузпа за Пирин не бе отсъдена. Натискът на домакините даде резултат в 71-ата минута, когато капитанът Александър Башлиев изравни с мощен шут в близкия ъгъл, след като Хасани не изчисти добре топката при центриране.

До края на мача Пирин продължи да търси втори гол за пълен обрат и победата, а 88-ата минута удар на Тони Тасев бе спасен с вещина от Иван Караджов. В последните секунди Момчил Цветанов имаше възможност да донесе победата за гостите, но шутира в тялото на вратаря на домакините Костов. В крайна сметка „орлетата” не успяха да вкарат ново попадение и се стигна до подялба на по една точка.

ПИРИН - ВЕРЕЯ 1:1
0:1 Момчил Цветанов (41), 1:1 Александър Башлиев (78)

Резултат с изображение за пирин благоевградПИРИН: 76. Кр. Костов, 21. Башлиев jalt.jpg , 14. Ст. Николов, 3. Сандев, 4. Кощърна, 24. Антон Костадинов jalt.jpg, 6. Старокин, 7. Тасев, 15. Благов (62 smqna.jpg 10.Муйеци), 11. Младенов, 19. Ст. Костов (76 smqna.jpg 9.Златинов)
Резерви: 33. Аргилашки, 29. Ханс, 27. Ничев, 18. Попев, 30. Траянов, 10. Муйеци, 9. Златинов
Треньор: Стефан Генов

Резултат с изображение за фк вереяВерея: 12. Караджов, 21. Здравко Илиев, 5. Мунин, 6. Хасани, 15. Слаев, 8. Балде (83 smqna.jpg 14.Георги Андонов), 25. Г. Ангелов, 7. Цветанов , 11. Йорданов (71 smqna.jpg 10.Елиаш jalt.jpg) , 77. Педро Еуженио, 9. Сукуна jalt.jpg
Резерви: 1. Пл. Колев, 27. Диков, 33. Енчев, 3. Зафиров, 10. Елиаш, 89. В. Васев, 14. Г. Андонов
Треньор: Александър Томаш

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Владимир Вълков

Двубоят по минути с БЛИЦ
5 - Благов от домакините изведе чудесно Младенов, който от движение стреля, но право в ръцете на вратаря Караджов.
13 - Фрапантен пропуск на Осман Балде от гостите. Топката бе центрирана от пряк свободен удар, след което Костов се намеси, а Балде пропусна на празна врата от един метър.
17 - Амаду Сукуна от Верея шутира от пряк свободен удар и праща топата над вратата.
25 - Старокин пробва удар с глава, но не успя да я прати в очертанията на вратата на гостите.
33 - Тони Тасев центрира от фаул в наказателното поле на гостите, но вратарят Караджов боксира.
40 - Амаду Сукуна от гостите шутира от движение, но Костов се намеси и изби в корнер.
41 - ГОООЛ за Верея! След изпълнение на тъч Сукуна отклони топката с глава и Момчил Цветанов от движение вкара изключително красив гол за 0:1.
45 - Край на първото полувреме.

49 - Удар на Станислав Костов от Пирин и намеса на вратаря Иван Караджов, който хвана топката.
52 - Хубава атака на Пирин и завършващ удар на Даниел Младенов отново в ръцете на Караджов.
57 - Шут на Тони Тасев от пряк свободен удар, но покрай вратата на гостите от Стара Загора.
61 - Грубо влизане на Мурин с бутонките право в гърдите на Станислав Костов, но дузпа за Пирин не е отсъдена.
71 - Пирин натиска, а Верея все по-често разчита на контраатаки.
78 - ГОООЛ за Пирин! Капитанът на домакините Александър Башлиев изравни с мощен шут в близкия ъгъл, след като Хасани не изчисти добре топката при центриране.
85 - Удар на Младенов над вратата на гостите.
88 - Иван Караджов спасява с вещина удар на Тони Тасев.
90 - Младенов шутира право в ръцете на вратаря Караджов.
90+2 - Момчил Цветанов имаше чудесна възможност да донесе победата за гостите, но ударът му от близка дистанция бе отразен от вратаря Костов.
90+3 - Край на мача! Пирин и Верея завършиха 1:1 и поделиха по една точка.