Пирин (Благоевград) разби у дома Янтра (Габрово) с 4:1 в среша от втория кръг на Втора лига и записа първи успех за сезона. "Орлетата" изковаха успеха след почивката, когато с два гола се отличи Преслав Йорданов.

Домакините взеха инициативата в началните десетина минути, но добре групираните два дефанзивни вала на габровци при 4-4-2 не позволиха нищо повече от два далечни изстрела на Антон Карачанаков. В 19-ата самотният централен нападател и капитан на Янтра Пламен Кожухаров напредна от центъра при контраатака и от границата на наказателното поле принуди вратаря Петров да боксира в корнер.

В 22-ата минута Карачанаков стреля от пряк свободен удар, но Гошев изби. При втория опит обаче, в 29-ата, Антон бе безпощаден, изпращайки топката в горния десен ъгъл. Това е първи гол в официален мач за Карачанаков, който в контролите се разписа общо четири пъти.

Под засилващия се дъжд и светкавици Янтра изравни изненадващо светкавично. Пламен Кожухаров изпрати фалцова бомба от 25 метра и топката влетя под гредата на плонжиралия Петров в 31-ата минута. Пирин тръгна отново напред, но четири минути преди почивката шут от 17 метра на Преслав Йорданов се отби от десния страничен стълб.

В 53-ата минута Преслав Йорданов изведе отново нашия отбор напред, а в 74-ата направи 3:1, с което уби интригата. Това бе трети гол в първите два мача за Преслав, който се разписа и срещу Хебър. Точка на спора сложи Джон Айна, който се разписа в последната минута с първия си гол за отбора.

ВТОРА ЛИГА - 2 КРЪГ:

14 август 2020 г., петък, 17:45 часа
Миньор (Перник) - Спортист (Своге) 3:0
1:0 Павлин Чиликов (23), 2:0 Томислав Павлов (45), 3:0 Кристиян Слишков (45+2)

15 август 2020 г., събота, 18:00 часа
Септември (София) - Нефтохимик (Бургас) 3:0
1:0 Владимир Николов (1), 2:0 Иван Стоянов (6), 3:0 Владимир Николов (38)

Локомотив (София) - Локомотив (Горна Оряховица) 2:0
1:0 Валентин Николов (30), 2:0 Наско Милев (69)

Добруджа (Добрич) - Лудогорец II (Разград) 0:1
0:1 Георги Чукалов (8)

Кариана (Ерден) - Септември (Симитли) 3:0
1:0 Пиер Пиеров (30), 2:0 Николай Дичев (34), 3:0 Борислав Дамянов (51)

15 август 2020 г., събота, 19:00 часа
Литекс - Созопол 3:2
1:0 Радослав Живков (5), 1:1 Антонио Ласков (37), 2:1 Радослав Живков (56), 3:1 Добромир Бонев (78), 3:2 Иван Колев (90+1)

Витоша (Бистрица) - Хебър (Пазарджик) 0:0

15 август 2020 г., събота, 20:00 часа
Пирин (Благоевград) - Янтра (Габрово) 4:1
1:0 Карачанаков (29), 1:1 Пламен Кожухаров (31), 2:1 Преслав Йорданов (53), 3:1 Преслав. Йорданов (74), 4:1 Айна (90)