Пирин спечели ценни три точки от пряк конкурент за оставане в елита. На своя стадион “орлетата” победиха Калиакра с 1:0 след гол на Александър Башлиев. По този начин тимът на Костадин Ангелов събра 18 точки и вече е над чертата с изпадащи. Сред застрашените тимове е този от Каварна, който остава със 17 точки.

Домакините започнаха по-добре и създадоха няколко положения. В 8-ата минута Димитър Илиев отправи хубав удар с глава, но топката мина в страни от вратата. След това и гостите имаха шанс, но опитният Коемджиев поправи грешката на вратаря Аршинков.

В 36-ата минута Пирин откри. Иван Цветков изведе добре младия Башлиев, който надбяга двама защитници и простреля вратаря Димитров – 1:0. До почивката нямаше сериозни голови положения.

През второто полувреме Калиакра опита да атакува повече и да върне гола, но не успя. За тима от Каварна това е осми мач без победа в първенството. От тези срещи тимът е спечелил само една точка миналия кръг при 2:2 с Берое.

Срещата по минути
8 - Димитър Илиев стреля с глава, но покрай вратата, пазена от Цветан Димитров.
17 - Атанас Аршинков и Димитър Коемджиев не се разбраха и след лошо избита топка от вратаря, тя рикошира в гърба на Георги Станчев, но Коемджиев все пак успя да избие.
36 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Пирин! Опитният Иван Цветков изведе отлично Александър Башлиев, който надбяга двама защитници на Калиакра и от малък ъгъл простреля Цветан Димитров.
45 - Продължението е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

56 - Вратарят на домакините Атанас Аршинков спасява силен изстрел на Георги Станчев.
58 - Топката е центрирана в наказателното поле на гостите, Цветан Димитров сигурно я лови.
66 - smqna.jpg Треньорът на Пирин Костадин Ангелов извършва първа смяна, Димитър Воденичаров е заменен от Веселин Стойков.
90 - Продължението е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Пирин победи Калиакра с 1:0.

ПИРИН - КАЛИАКРА 1:0
1:0 Александър Башлиев (36)
pirin.JPG
ПИРИН:
1.Атанас Аршинков, 30.Мирослав Ризов, 25.Димитър Наков, 5.Димитър Коемджиев, 20.Александър Башлиев, 8.Антон Костадинов, 14.Янко Сандански, 29.Димитър Илиев, 6.Димитър Воденичаров (66-9.Веселин Стойков), 15.Крум Бибишков, 24.Иван Цветков

КАЛИАКРА: 1.Цветан Димитров, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 14.Иван Райчев, 15.Антон Петров, 7.Лъчезар Балтанов, 8.Ивайло Раденцов, 6.Майкъл Тевия (46-9.Иван Петков), 10.Николай Петров, 20.Марко Марков, 23.Георги Станчев