ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Борещият се за оцеляване в елита Пирин измъкна равенство 2:2 като гост на Крумовград в мач от 25 кръг на efbet Лига. „Орлетата“ още в началото на мача се оказаха с два гола пасив, но успяха да го заличат. Играчите на Олександър Бабич се разписаха два пъти от общо четири точни удара към вратата на домакините, които имаха тотално надмощие през първото полувреме.

За тима от Благоевград това е трето поредно равенство и добър сигнал, че може да успее да запази мястото си в елита и след края на сезона. Отборът на Станислав Генчев пък продължава без загуба от началото на пролетния дял на шампионата, като започна с три победи, а след това направи две последователни ремита.

Крумовград взе равен аванс от два гола. В седмата минута Алекс Колев свали топката на Диего Рапосо, който стреля точно в долния ляв ъгъл на вратата. Страничният съдия беше маркирал засада на централния нападател на домакините, но след преглеждане на ситуацията с ВАР попадението беше зачетено.

Само три минути по-късно Крумовград удвои. При центриране на Колев топката не беше изчистена добре. Тя попадна в Джуниет Али, който стреля диагонално и след рикошет в Лазар Боянов и десния страничен стълб кълбото се озова в мрежата.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Последваха редица неточни удари за домакините от страна на Алекс Колев и Матей Шимич и Момчил Цветанов. В 44-ата минута и левият страничен стълб помогна на гостите след удар на Колев. Във втората минута на добавеното време Пирин спечели дузпа при единствената опасност пред вратата на Крумовград. Данило Полонский финтира двама защитници в наказателното поле и беше фаулиран от Калоян Пехливанов, а Андрей Йорданов беше точен при удара от бялата точка.

Още от началото на второто полувреме Пирин изравни играта и имаше два неуспешни опита да стреля към вратата на домакините. Ударите на Данило Полонский и Андрей Йорданов бяха неточни. Крумовград отговори с изстрели на Алекс Колев и Окрай Юсеин, които също не уцелиха рамката.

Четвърт час преди края на мача вратарят на домакините Янко Георгиев се намеси решаващо, спасявайки удар на Арно Лузайадио, който пред вратарското поле засече центриране отляво. Крумовград отговори с два удара. Първо Матей Шимич стреля с глава покрай вратата, а след това Алекс Колев извън наказателното поле не успя да затрудни Ковальов.

Осем минути преди края Пирин изравни резултата. Резервата Венцислав Бенгюзов получи наказателното поле, след това леко напредна и стреля технично по диагонала, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Янко Георгиев. До края на мача двата тима не създадоха нови възможности пред двамата вратари.

С това равенство Крумовград запазва осмото си място в класирането, но вече с 35 точки, колкото има седмият Арда, който е с мач по-малко. Пирин остава на 14-а позиция с 22 точки, на две зад 13-ия Хебър и на три след Локомотив (София).

В следващия кръг, който ще е след паузата заради мачовете на националните отбори, тимът на Станислав Генчев ще гостува на Арда на 29 март. В същия ден Пирин е домакин на последния в класирането Етър.

Крумовград – Пирин 2:2
1:0 Диего Рапосо (7), 2:0 Джуниет Али (11), 2:1 Андрей Йорданов (45+4-дузпа), 2:2 Венцислав Бенгюзов (82)

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов  (64-31. Юго Озе), 5. Матей Шимич , 18. Клайдер Машедо , 2. Джуниет Али , 7. Момчил Цветанов, 8. Ренан, 13. Диего Рапосо  (64-30. Жак Пехливанов), 23. Димитър Тонев, 10. Серкан Юсеин  (46-77. Октай Юсеин), 9. Александър Колев
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 4. Лукас Дос Сантос, 30. Жак Пехливанов, 77. Октай Юсеин, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 31. Юго Озе
Треньор: Станислав Генчев

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Аюб Абу, 6. Андрей Йорданов , 7. Асен Дончев (69-73. Венцислав Бенгюзов ), 28. Виталийс Ягодинскис , 14. Данило Полонский (90+3-29. Станислав Костов), 11. Иван Тасев, 19. Юго Комано , 83. Христо Попадийн  (90+2-13. Евгени Георгиев), 18. Арно Лузайадио, 8. Лазар Боянов
Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Брайън Есало, 27. Георги Върбанов, 13. Евгени Георгиев, 16. Мартин Георгиев, 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов, 5. Николай Бодуров, 73. Венцислав Бенгюзов
Треньор: Олександър Бабич

Пловдив, футболен комплекс „Никола Щерев-Старика“
Съдия: Стоян Арсов

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
7 -  ВАР преглежда ситуация за гол на Крумовград. Алекс Колев с гърди посрещна дълъг пас и свали топката на Диего Рапосо, който прати топката в долния левия ъгъл на вратата на Ковальов
8 -  ГОООЛ! Попадението на Крумовград беше зачетено
11 -  ГОООЛ! Крумовград удвои аванса си. Алекс Колев центрира отдясно,. Арно Лузайадио не изчисти добре и топката попадна в Джуниет Али, който стреля диагонално и след рикошет в крака на Лазар Боянов и дясната греда топката се озова във вратата
20 –  Алекс Колев получи топката на десния флант и проби навътре, след което стреля към вратата, но край левия страничен стълб
21 –  ВАР преглежда ситуация за червен картон на Серкан Юсеин за нарушение срещу Асен Дончев в средната зона на терена. Юсеин с бутоните закачи коляното и след това глезена на десния крак на Дончев. Съдията Стоян Арсов сам гледа видеоповторение и прецени, че няма да гони футболиста на Крумовград
26 -  Алекс Колев стреля от въздуха след разбъркване в наказателното поле, но Ковальов изби в корнер
28 - След изпълнението на ъгловия удар Колев засече с глава, но топката мина встрани от вратата
35 - Алекс Колев получи топката в наказателното поле и опита диагонален удар, но не уцели вратата
38 - Матей Шимич от границата на наказателното поле стреля покрай вратата на Пирин
43 -  Момчил Цветанов от границата на вратарското поле би от въздуха, но Ковальов изби в корнер
44 -  ГРЕДА! Алекс Колев се пребори за висока топка и стреля, но право в левия страничен стълб на вратата
45+2 -  ДУЗПА! Данило Полонский финтира двама защитници на Крумовград в наказателното поле и беше съборен от Калоян Пехливанов, а съдията посочи бялата точка
45+4 -  ГОООЛ! Андрей Йорданов е точен при удара от бялата точка и намалява пасива на Пирин
45+5 - Край на първото полувреме
--------------------------
46 - Начало на второто полувреме
47 - Асен Дончев центрира отдясно, а Полонский не успя да засече топката хубаво от наказателното поле и да направи точен удар
51 - Алекс Колев пробва техничен удар от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от горния десен ъгъл на вратата на Ковальов
63 - Далечен удар на Андрей Йорданов минава над вратата на Крумовград
65 - Октай Юсеин направи двойно подаване с Алекс Колев и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата
75 -  Отлична намеса на Янко Георгиев, спасямайки удара на Арно Лузайадио, който пред вратарското поле засече центриране отляво
78 - Крумовград отговори с два удара. Първо Матей Шимич стреля с глава покрай вратата, а след това Алекс Колев извън наказателното поле не успя да затрудни Ковальов
82 -  ГОООЛ! Пирин изравни! Резервата Венцислав Бенгюзов получи топката в наказателното поле. Леко напредна и стреля технично по диагонала, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Георгиев
90+6 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР