Лидерът във Втора лига Пирин (Благоевград) завърши при 1:1 като гост от Миньор (Перник) в двубой от 25-ия кръг на първенството.

Първия гол в двубоя вкара ветеранът Борис Галчев от дузпа в седмата минута, докато гостите бяха с 10 души заради контузията на Орлин Старокин.

Благоевградчани отправиха първия си удар към вратата на Миньор едва в 19-ата минута, дело на Антон Карачанаков.

Четвърт час преди края перничани останаха с 10 души, след като резервата Иван Вълчанов бе изгонен. Халфът получи два жълти картона за 30 минути и се прибра преждевременно в съблекалнята.

Пирин можеше да реши всичко в 83-ата минута, но Божидар Васев стреля в напречната греда, останал очи в очи с вратаря на Пирин. Само няколко минути по-късно Антон Карачанаков спечели точка за Пирин след пряк свободен удар и изравни резултата (1:1).

Пирин увели аванса си на върна пред Локомотив (София) на 4 точки, но "железничарите" са с мач по-малко.