Пирин (Благоевград) и Спартак (Варна) завършиха 2:2 в оспорван мач от Втора лига. "Орлетата" стигнаха само до точка и пропуснаха да запишат четвърта поредна победа.

"Соколите" продължават "съживяването" си и вече в трети пореден мач не допускат поражение.

Голмайсторът на Спартак Румен Николов откри резултата в 11-ата минута, а в 59-ата защитникът Васил Добрев удвои за гостите от Варна.

До края на мача на терена имаше само един отбор - Пирин. Натискът на благоевградчани даде резултат в 69-ата минута, когато Иван Пенев си отбеляза автогол след остро центриране от дясно - 1:2. "Орлетата" продължиха да атакуват и стигнаха до още един гол, дело на Владислав Златинов. 36-годишният нападател вкара от дузпа в 75-ата минута.

При 2:2 и 15 минути до края "орлетата" посегнаха към трите точки, но пропуснаха няколко чисти положения и срещата завърши без победител.

ВТОРА ЛИГА - 8 КРЪГ

14 септември 2019 г. (събота), 17:00 часа
Поморие - Локомотив (София) 1:3
1:0 Жосуе Нтойа (8), 1:1 Цветомир Вачев (22), 1:2 Александър Александров (38), 1:3 Александър Александров (71)

14 септември 2019 г. (събота), 18:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Ботев (Гълъбово) 3:2
1:0 Атанас Фиданин (9-дузпа), 2:0 Петър Чалъков (37), 3:0 Стивън Славков (46), 3:1 Димитър Алексиев (67), 3:2 Емилиян Зотев (81)

Черноморец (Балчик) - Кариана (Ерден) 1:0
1:0 Генади Луго (80)

14 септември 2019 г. (събота), 19:00 часа
Пирин (Благоевград) - Спартак (Варна) 2:2
0:1 Румен Николов (12), 0:2 Васил Добрев (59), 1:2 Иван Пенев (69-автогол), 2:2 Владислав Златинов (75-дузпа)