Пирин (Благоевград) се върна на победния ход след успех с 6:1 срещу Планинец (Годлево). Мачът бе от 10-ия кръг на Пиринската Бундеслига. Както е известно, в предишния кръг "орлетата" загубиха с 1:2 при гостуването на Миньор (Елешница), а преди това бяха в серия от 8 поредни победи в Зона "Бистрица". Двубоят на Пирин с Планинец на стадион „Христо Ботев” започна 15 минути по-късно заради закъснение на гостите от Планинец.

"Орлетата" откриха резултата в 8-ата минута. Тогава капитанът Манол Занев бе съборен в наказателното поле на гостите от Цветан Газянов и реферът Костадин Тановчев посочи бялата точка. 11-метровият наказателен удар бе превърнат в гол от потърпевшия - 1:0. Пет минути по-късно Костадин Велков покачи на 2:0 след пас отляво на Ради Михов. Гостите намалиха резултата в 33-ата минута чрез удар от сериозна дистанция на Иван Мазарков.

Две минути след почивката Пирин получи право да изпълни втора дузпа. Тогава юношата на английския Родъръм в състава на тима от Годлево Адам Ленг игра с ръка в наказателното поле, пише е-79. Зад топката застана отново капитанът на Пирин Манол Занев, но ударът му бе спасен от Славчо Джоджов. Дузпата обаче трябваше да бъде пребита. При втория опит Иван Йовчев вкара за 3:1. Малко по-късно Йовчев удари и греда, а в 69-ата минута се разписа за втори път в мача - 4:1.

Последните две попадения за Пирин вкараха резервите Йордан Киров и Димитър Техмеджиев в 84-ата и 87-ата минути на мача.