Пирин се върна на върха на класирането на Втора лига, след като в мач от 22 кръг записа домакински успех с 2:1 над втория тим на Лудогорец.

„Орлетата“ откриха резултата три минути преди почивката чрез Александър Дюлгеров. Велислав Минков изравни за гостите в 52-ата минута, но 20 минути по-късно Спас Георгиев донесе победата на тима на Уорън Фийни.

Така Пирин събра актив от 45 точки и изпревари Локомотив (София), който има 42 пункта и утре гостува на Миньор (Перник). Лудогорец II е трети с 35 точки.

Хебър продължава битката за промоция в елита, записвайки ценен успех с 1:0 гост на столичния Септември. Двата отбора водеха битка със силно заснежения терен в Драгалевци. Решителен за крайния успех се оказа гол на Георги Каракашев в 62-ата минута.

Така тимът от Пазарджик събра 32 точки и се доближи на три точки от четвъртия Спортист (Своге) и третия Лудогорец II. Септември (София) остава на шесто място с 28 точки.

ВТОРА ЛИГА, 22 КРЪГ
10 март 2021 г., 15:30 часа
Септември (София) – Хебър 0:1
0:1 Георги Каракашев (62)

Пирин – Лудогорец II 2:1
1:0 Александър Дюлгеров (42), 1:1 Велислав Минков (52), 2:1 Спас Георгиев (72)

Добруджа – Нефтохимик 3:2
0:1 Николай Манчевски (14), 1:1 Иван Цачев (62), 1:2 Божидар Чуканов (83-дузпа), 2:2 Преслав Петров (85), 3:2 Димитър Алексиев (88)

Струмска слава (Радомир) – Септември (Симитли) 2:0
1:0 Александър Аспарухов (58), 2:0 Ивелин Илиев (61)

11 март 2021 г., 15:30 часа
Литекс (Ловеч) – Локомотив (Горна Оряховица)
Миньор (Перник) – Локомотив (София) (Диема Спорт)