Пирин (Блг) победи Балкан (Варвара) с 3:0 в мач от 25-ия кръг на Югозападната "В" група. "Орлетата" тотално доминираха над балканци, като допуснаха един единствен опасен удар по вратата, опазена суха в пореден мач от Христо Бахтарлиев.

В 15-ата минута Влади Златинов удари греда, а в 30-ата Димитър Илиев откри резултата. След почивката благоевградчани отбелязаха още две попадения чрез Хаджииванов (68) и Златинов (72).

Пирин вече не практика е отново в професионалния футбол, като победата на втория и преследвач в класирането Оборище днес над Места (Хаджидимово) с 8:0 доведе нещата до там, че в следващия домакински мач на "орлетата" срещи Беласица (Петрич). С една евентуална победа благоевградчани ще подпечатат и на теория визите си за "Б" група.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Стоев, Бачев, Георгиев, Башлиев, Попев, Илиев, Благов, Коцев, Златинов и Хаджииванов (Тасев, Гущеров, Стойков).