ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Пирин (Благоевград) победи Крумовград с 1:0 в среща от 10-ия кръг на Efbet Лига и записа втори пореден успех в шампионата - първи на свой терен.

Двубоят започна с удар към вратата на домакините, дело на Серкан Юсеин в 9-ата минута. Вратарят на гостите и бивш страж на "орлетата" Янко Георгиев трябваше да се намесва решително в 21-ата минута, след като Юго Комано бе изпуснат от отбраната.

В последните минути на първото полувреме реферът Васил Минев прегледа с ВАР ситуация за дузпа в наказателното поле на Крумовград и посочи бялата точка. Венцислав Бенгюзов застана зад топката и се разписа за 1:0.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След малко повече от час игра резервата на Крумовград Джунейт Али можеше да изравни резултата, но ударът му с глава срещна гредата.

Четвърт час преди края гостите бяха още по-близо до равенството, но вратарят на Пирин Максим Ковальов спаси дузпа, изпълнена от Алекс Колев.

Успехът позволи на Пирин да се доближи на две точки от спасителната зона в класирането, докато Крумовград остава на 13-о място с равен брой точки с Лудогорец - по 13, но три мача повече.

ПИРИН - КРУМОВГРАД 1:0
1:0 Венцислав Бенгюзов (45+2' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9' Шут от дистанция на Серкан Юсеин мина доста встрани от вратата на Пирин.
21' Пропуск за Пирин! Юго Комано бе изпуснат от защитата на гостите и се озова очи в очи с Янко Георгиев, но стражът се справи.
45'  ДУЗПА за Пирин! Александър Георгиев настъпи много грубо по десния глезен Аймен Суда, което доведе до реакцията на видео асистент реферите.
45+2'  ГООООООЛ за Пирин! Венцислав Бенгюзов се разписва от бялката точка, пращайки вратаря на съперника в обратния ъгъл.
44' Силен шут на Андрей Йорданов рикошира в Миланович и излиза в корнер.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
63'  ГРЕДА за Крумовград! Резервата Джунейт Али отклони центриране на Диего Рапосо с глава, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.
73' Реферът гледа с ВАР ситуация за дузпа в наказателното поле на Пирин.
74'  ДУЗПА за Крумовград за игра с ръка на Андрей Йорданов.
76'  Вратарят на Пирин Максим Ковальов спаси удара на Алекс Колев. Последва разбъркване и нарушение срещу стража.
90+5' Край на мача.

Пирин БлагоевградПИРИН: 2. Максим Ковальов – 20. Аймен Суда (83 10. Даниил Кондраков) , 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров, 6. Андрей Йорданов (90+5 83. Христо Попадийн) , 17. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов , 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев , 19. Юго Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 7. Владимир Медвед, , 30. Любомир Тодоров, 5. Николай Бодуров, 33. Симеон Александров, 9. Станислав Костов, , 16. Мартин Георгиев
Tреньор: Иво Тренчев

Крумовград КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 3. Калоян Пехливанов, 91. Вячеслав Велев (86  22. Бисер Бонев), 11. Александър Георгиев  (86' 6. Жеферсон) , 10. Серкан Юсеин, 44. Божидар Кацаров , 14. Даниел Миланович , 13. Диего Рапосо, 9. Александър Колев, 80. Китан Василев (46'  2. Джуниет Али)
Резерви:  21. Благой Макенджиев, 72. Раян Сенхаджи, 30. Жак Пехливанов, 20. Джунейт Яшар, 77. Октай Юсеин, 88. Ренан
Tреньор: Неманя Миланович

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Васил Минев

Еfbet Лига - сезон 2023/2024
Класирането в Efbet Лига

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!