Пирин (Благоевград) победи Хебър с 2:0 в дебютния мач на пролетния полусезон във Втора лига.

Лидерът в класирането заигра с човек по-малко след 33-ата минута, когато Николай Бодуров изпусна нервите си, дари в лицето съперник и получи директен червен картон от главния рефер Димитър Буров. След това капитанът на Пирин предизвика сериозно меле като наплю съперник и изрита вратаря Любенов.

Първата добра възможност за гол в мач дойде след половин час игра. Тогава Попев намери Спас Георгиев в наказателното поле, който отправи удар, но Любенов спаси. Малко след това Бодуров шутира, но не затрудни стража на гостите.

Секунди преди края на първата част Станислав Манолев откри резултата. Преслав Йорданов стреля с глава след центриране от корнер, Любенов спаси, но при добавката Манолев бе точен за 1:0.

В 68-ата минута Откай Хамдиев направи мощен пробив, който завърши със силен шут, но кълбото не попадна в целта. В 84-ата минута Пирин стигна до втори гол. Йорданов изведе резервата Орлин Старокин сам срещу вратаря и бившият футболист на Левски не сбърка - 2:0.

С успеха Пирин излезе еднолично на върха във временното класиране с 35 точки. Хебър е 5-и с 26 точки.