ЦСКА постигна победа с 2:0 при гостуването си на Берое в мач от 27-ия кръг на "А" група. Срещата се игра при страхотна атмосфера, създадена от 10-те хиляди по трибуните.

И двете попадения паднаха преди почивката. В 36-ата Мишел Платини откри, а в 43-ата Спас Делев удвои. Така двамата нападатели за пореден път демонстрираха, че се намират в отлична форма.

За гостуването под Аязмото треньорът на "червените" Милен Радуканов остави Маркиньос на резервната скамейка. Място в титулярния състав намери Емил Гъргоров. Бадема игра до 76-ата минута, когато бе заменен от Маркиньос. Малко преди края пред бразилеца се откри шанс да отбележи, но Мартин Теменлиев със сетни усилия изби в корнер.

След успеха ЦСКА събра актив от 57 точки и заема 3-ото място. "Червените" няма как да бъдат изместени от тази позиция, даваща им право на участие в турнира Лига Европа. Берое остана на 7-и с 42 точки.

Още от първия съдийски сигнал "червените" започнаха с атаките към противниковата врата. Борис Галчев стреля от далечна дистанция в 3-ата минута, но изстрелът му бе неточен. Десет минути по-късно Спас Делев шутира от границата на наказателното поле, но Теменлиев спаси. В 22-ата Петър Димитров нанесе опасен удар, който мина близо до левия страничен стълб на вратата, пазена от Иван Караджов. Пет минути след това Галчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, там Грегъри Нелсън отклони топката с глава, но кълбото отиде право в ръцете на Теменлиев.

В 32-ата минута Борис Галчев изпълни технично фаул в полза на ЦСКА и топката мина малко над вратата. Логичното се случи и в 36-ата, когато "армейците" поведоха в резултата. Мишел Платини подаде на Спас Делев, той нахлу в наказателното поле на домакините и се озова на стрелкова позиция. Вместо да шутира обаче, Делев върна към непокрития бразилец, който откри резултата - 0:1.

В 43-ата избраниците на Милен Радуканов удвоиха преднината си. Румен Трифонов направи двойно подаване с Емил Гъргоров и след като получи топката я подаде на Спас Делев на празна врата и той не сгреши - 0:2.

В 54-ата Борис Галчев отправи мощен изстрел, който мина малко над напречната греда. Три минути по-късно Емил Гъргоров опита да обстрелва Теменлиев, но шутът му бе блокиран от бранител на домакините.

До края не падна ново попадение и ЦСКА заслужено се поздрави с успеха. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

БЕРОЕ - ЦСКА 0:2
0:1 Мишел Платини (36), 0:2 Спас Делев (43)
БЕРОЕ: 1.Мартин Теменлиев, 27.Владислав Ямуков (62-25.Мирослав Енчев), 3.Тодор Тодоров, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 18.Петър Костадинов, 16.Стефан Велев, 88.Петър Димитров, 71.Милен Танев (76-77.Георги Божанов), 21.Тодор Христов (67-19.Владислав Златинов), 14.Евгени Йорданов
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 25.Мирослав Енчев, 5.Ваня Джаферович, 6.Симеон Мечев, 77.Георги Божанов, 32.Ромарио Ресенде, 19.Владислав Златинов
Треньор: Илиан Илиев
cska_logo.JPG
ЦСКА: 12.Иван Караджов, 11.Иван Бандаловски, 4.Костадин Стоянов, 19.Апостол Попов, 8.Румен Трифонов, 18.Борис Галчев (86-21.Коста Янев), 5.Тодор Янчев, 23.Емил Гъргоров (76-28.Маркиньос), 29.Грегъри Нелсън (80-24.Александър Тонев), 7.Спас Делев, 9.Мишел Платини
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 6.Джузепе Акуаро, 21.Коста Янев, 24.Александър Тонев, 26.Килиън Шеридън, 27.Станко Йовчев, 28.Маркиньос
Треньор: Милен Радуканов