Тежки времена очакват нападателя на ЦСКА Мишел Платини, пише в. “7 дни спорт”. Бразилецът няма нито един гол от началото на пролетния дял на първенството. Червените отбелязоха 7 попадения във вратите на Локомотив (Пд) и Спортист, но името на Платини не фигурира сред голмайсторите. Нападателят игра около 20 минути в Стара Загора и имаше 1-2 положения пред гола, но ги пропиля. По-сериозен бе резилът на Платини в мача със Спортист. Играчът мъчи топката цели 90 минути, но така и не намери път към вратата на гостите. За сметка на това дебютантът Елиот Гранден тотално засенчи бразилеца с майсторските си отигравания.

Това е разгневило Йоан Андоне, който даваше шанс на играча в контролите въпреки слабата му форма. Румънецът вероятно ще закотви Платини на резервната скамейка, тъй като има достатъчно атакуващи футболисти. Изглежда, че неговото място ще бъде окончателно заето от новото попълнение Елиот Гранден. Очаква се шанс за изява да получат също Дормушали Саидходжа и Спас Делев, които досега по-рядко попадаха в сметките на Андоне. Издънките на Платини ще са от полза и на Руи Мигел, който започна силно срещу Локо (Пд). Титулярното място на Даниел Панку пък е гарантирано./БЛИЦ