Левски (Лом) победи с 2:1 Септември (Симитли) в първата за годината контрола и за двата отбора от Втора лига. Проверката се игра в село Марикостиново.

Две от попаденията в срещата вкараха роднини и наследници на известни футболисти. Племенникът на Велизар Димитров – Калоян Симеонов, откри за Левски (Лом) още в петата минута. За родения в Перник талант това беше дебют за "сините". Симеонов беше голмайстор на Лудогорец III и в Елитната ни юношеска група до 19 години през 2021 г.

В осмата минута Пламен Петров-младши изравни за Септември (Симитли). Той е син на бившия нападател на Велбъжд (Кюстендил), Марек, Ботев (Пд) и Черно море Пламен Петров-Бързака.

Минута преди края на първото полувреме Йордан Георгиев се разписа за 2:1 за Левски (Лом), а след почивката не падна ново попадение.