Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 в първи осминафинален мач за Купата на БФС при набор 2001 година. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Второто попадение за "орлите" реализира племенникът на Велизар Димитров - Калоян Симеонов, който е на 17 години.

През първото полувреме разградчани не допуснаха нито една сериозна опасност пред своята врата, а направиха два пропуска от чисти позиции. При първата ситуация Петър Караангелов стреля покрай целта, а при втората, от непосредствена близост, Георги Бабалиев се засуети и топката му бе избита.

През втората част превъзходството на Лудогорец бе още по-категорично. В 53-ата минута Кирил Янакиев центрира точно в наказателното поле, а Петър Караангелов с глава прати топката в мрежата за 1:0. След още четири минути игра Калоян Симеонов завърши точно добра атака на "орлите" за 2:0. До края на двубоя разградчани създадоха 3-4 добри ситуации за още попадения, но не успяха да поразят целта.

"Постигнахме хубава победа, но след седмица ни предстои тежък реванш на чужд терен. За да се класираме за следващия кръг, трябва да сме много концентрирани и да дадем всичко от себе си", коментира след последния съдийски сигнал треньорът на Лудогорец Радослав Комитов.

Лудогорец: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Мартин Русков, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Николай Георгиев, Петър Караангелов, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Георги Бабалиев, Преслав Петков
Резерви: Калоян Симеонов, Джафер Джафер, Веселин Николаев, Онур Чолак

ЦСКА: Кристиян Сотиров, Дейвид Симеонов, Йоан Бауренски, Димитър Жабов, Кристиян Атанасов, Христо Панчев, Росен Петров, Александър Иванов, Андрей Йорданов, Асен Дончев, Огнян Николов
Резерви: Илия Шаламанов (в), Любомир Митков, Митко Митков, Иван Иванов, Даниел Иванов, Тома Ушагелов, Марк-Емилио Папазов