Хебър обърна Миньор от 0:1 до 3:1 при визитата си в Перник и вече има три точки повече в актива си от днешния си опонент.

Домакините поведоха в 42-ата минута чрез Емил Ценов след красиво изпълнение от въздуха, но само 120 секунди по-късно Жак Пехливанов възстанови равенството.

През второто полувреме Хебър игра много силно и логичното се случи. Георги Търтов вкара втори гол за тима на Николай Митов в 63-ата минута. Тогава той изпълни фаул и топката мина през ръцете на вратаря на домакините Георгиев,  за да се оплете в мрежата.

Четири минути преди края Живко Петков вкара третия гол с гласа след центриране на Емануел Манев.

МИНЬОР (ПК) – ХЕБЪР 1:3
1:0 Емил Ценов (42), 1:1 Жак Пехливанов (44), 1:2 Георги Търтов (63), 1:3  Живко Петков (86)

МИНЬОР (ПК): 99. Георгиев, 20. А. Васев (К), 3. Славчев, 24. Купенов, 14. Садула, 19. Казаков, 15. Ценов, 30. Б. Васев, 10. Димитров, 13. Бонев, 22. Иванов

ХЕБЪР:. Дебърлиев, 98. Търтов, 11. Тонев (К), 24. Папазов, 18. Терзиев, 3. Бастунов, 20. Пехливанов, 8. Игнатов, 12. Манев, 39. Михайлов, 9. Петков