Берое започна с победа участието си в новия сезон на Първа лига, след като в мач от втория кръг се наложи с 2:1 като гост на Славия след обрат. Двубоят от първия кръг между старозагорци и Лудогорец беше отложен, а за „белите“ това е второ поражение от старта на първенството, след като отстъпиха на ЦСКА с 0:2 преди седмица.

Мачът започна бурно още от самото начало, тъй като Славия откри резултата във втората минута. Руският нападател на „белите“ Сердер Сердеров наказа грешка в центъра на отбраната на гостите и прати топката в мрежата на Благой Макенджиев. В 15-ата минута Александър Василев изравни с хубав диагонален удар извън наказателното поле. 12 минути по-късно Кохей Като от чиста позиция от вратарското поле не уцели вратата.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на Славия, при която Марио Кирев изби удар на Неманя Милисавлевич. Последвалият корнер доведе до гол за Берое, след като Георги Божилов се оказа непокрит във вратарското поле и прати топката в мрежата. До края на мача последваха пропуски на Георги Йомов и Александър Бранеков, а Божидар Васев нямаше шанс, след като при негов удар топката се отби в напречната греда. „Белите“ завършиха двубоя с човек по-малко, тъй като две минути преди края Омар Абуд получи втори жълт картон.

Така треньорът на Берое Александър Димитров дебютира с победа в българския футболен елит. В следващия кръг предстои дерби на Стара Загора, тъй като „зелените“ приемат съгражданите си от Верея на 13 август (събота). Два дни по-късно Славия гостува на Ботев (Пловдив) в Бургас.

Всичко за Първа лига - ТУК

ТВ програма на Първа професионална лига

СЛАВИЯ – БЕРОЕ 1:2
1:0 Сердер Сердеров (2), 1:1 Александър Василев (15), 1:2 Георги Божилов (52)

Славия: 12.Марио Кирев, 6.Александър Бранеков, 7. Борислав Балджийски (smqna.jpg59-18.Евгений Тюкалов), 8.Божидар Васев, 11.Георги Пашов, 14. Ивайло Димитров (smqna.jpg66-19.Калоян Кръстев), 15.Петко Христов jalt.jpg, 27.Емил Мартинов, 9.Сердер Сердеров, 35.Георги Йомов, 66.Абуд Омар Абуд jalt.jpgЧервен картон
Резерви: 1.Георги Петков, 4.Андреа Христов, 10.Янис Карабельов, 2.Димитър Буров, 18.Евгений Тюкалов, 19.Калоян Кръстев, 71. Емил Стоев
Треньор: Александър Тарханов

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 22.Благой Макенджиев, 4.Кохей Като jalt.jpg (smqna.jpg90+2-10.Станислав Дрянов), 6.Иво Иванов, 8. Васил Панайотов, 11.Неманя Милисавлиевич (smqna.jpg83-17.Педро Маркес), 14. Георги Божилов, 19.Александър Василев jalt.jpg, 21.Венцислав Василев jalt.jpg, 28.Веселин Пенев, 33.Том (smqna.jpg76-7.Александър Колев), 71.Илия Миланов
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 7.Александър Колев, 10.Станислав Дрянов, 13.Емин Ахмед, 15.Георги Динков, 17. Педро Маркес, 24.Христофор Хубчев
Треньор: Александър Димитров

София, „Васил Левски“
Съдия: Георги Кабаков

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
1 –  svirkata.jpgНачало на мача
2 - ГОООЛ! Сердер Сердеров откри резултата за "белите", след като наказа грешка в центъра на защитата на Берое
15 -  ГОООЛ! Александър Василев изравни с диагонален удар извън наказателното поле, след като топката попадна у него след изпълнение на корнер.
27 - ПРОПУСК! Кохей Като беше близо до втори гол за Берое, но от вратарското поле не уцели вратата след ниско центриране отляво.

51 - ОПАСНО! Марио Кирев се разтегна и изби удар на Неманя Милисавлевич, който летеше към десния ъгъл на вратата на Славия
52 -  ГОООЛ! Берое обръща резултата в своя полза. Георги Божилов се разписа от вратарското поле след центриране от корнер
54 - Макенджиев спаси удар на Йомов, който можеде да донесе изравняването за Славия