Беласица победи с 2:0 Етър (Велико Търново) в мач от третия кръг на първенството във Втора лига.

Още в 4-та минута Аксел Таонса проби, подаде на Андон Гущеров, но той не уцели вратата, макар да стреля отблизо. След последвалия корнер стана разбъркване пред вратата на Етър и домакините имаха претенции за игра с ръка, но съдията остана безмълвен. В 8-ата минута играч на Етър отигра акробатично центрирана топка, но тя мина покрай вратата.

В 15-ата минута опитният Андон Гущеров се контузи и Ирфан Садик го замени. Двата отбора продължиха играта с високо темпо и успяха да създадат няколко положения.

Така се стигна до 43-ата минута, когато след разбъркване пред вратата на Етър, с невероятен изстрел точен бе Аксел Таонса - 1:0.

В 52-ата Аксел стреля от въздуха с хубав удар, но вратарят на Етър Станислав Нисторов успя да избие топката. Осем минути по-късно обаче Аксел подаде на Димитър Иванов вляво от вратата, той шутира покрай стража и отбеляза за крайното 2:0.

В същото време Пирин (Благоевград) постигна втори успех от началото на сезона във Втора лига. "Орлетата" спечелиха гостуването си от третия кръг на новака Фратрия и записаха ценни три точки в борбата за челните места.

Герой за Пирин стана Александър Дюлгеров, който се разписа в осмата минута.

Успехът изкачи "oрлетата" на върха в класирането със 7 точки след три изиграни мача. Фратрия е девети с 4 т.

В друг мач от кръга Ловеч спечели с 2:1 гостуването на Несебър. "Оранжевите" вкараха два гола още до четвъртата минута, когато Виктор Василев и Кингсли Бучи наказаха домакините. Почетното попадение за Несебър заби Никола Гелин секунди преди края.