Изпадналият в Северозападната "В" група "Ботев" (Враца) удари Спартак насред Плевен и развали представянето на новака в "Б" група пред собствената му публика. Избраниците на Атанас Джамбазки спечелиха с 2:1, а освен това изпуснаха още няколко чисти положения за гол.

Припомняме, че преди дни плевенчани надвиха ЦСКА с 1:0 в контрола, с което загатнаха за добрата си моментна форма. В проверката днес обаче врачани бяха отборът, който доминираше.

Головете за "Ботев" вкараха Валдемар Стоянов в 15-ата минута и Ангел Русев в 29-ата. В 40-ата Цветомир Тодоров изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра и успя да намали за Спартак.

За домакините не играха двама от основните футболисти - новият капитан Васил Шопов и голмайсторът Стефан Христов.

Така равносметката от изиграните контроли на Спартак е 3 победи (4:2 над Нефтохимик в Трявна, 2:0 над Локомотив ГО в Плевен и 1:0 над ЦСКА в Тетевен), равенство 0:0 с Дунав в Русе и 3 поражения (1:2 от Монтана в Правец, 1:4 от Литекс в Ловеч и 1:2 от "Ботев" (Враца).

Първият двубой на Спартак за новото първенство в "Б" група ще бъде на 25 юли (събота), когато на стадион "Плевен" от 18:30 часа гостува Пирин (Разлог).

Съставите:

Спартак (Плевен): Димитър Пантев, Милен Тенев, Борислав Желязков, Стенислав Георгиев, Кристиян Григоров, Тихомир Тодоров, Христо Кирев, Антони Иванов, Преслав Антонов, Цветомир Тодоров, Николай Ботев (Марин Орлинов, Живко Господинов, Жюлиен Бенков, Иван Дянков, Лилян Маринов).

"Ботев" (Враца): Веселин Цветковски, Георги Мечечиев, Георги Иванов, Раиф Мурадов, Георги Георгиев, Милен Василев, Дилян Димитров, Деян Борисов, Цветан Версанов, Ангел Русев и Валдемар Стоянов (след почивката в игра влязоха: Георги Василев, Никола Мицански, Николай Велков, Любослав Петров и Камен Каменов).