Локомотив (София) победи с 3:2 Левски (Карлово) при гостуването си на стадион "Крепост" в Хисаря в първия си мач от Втора професионална лига.

Двубоят премина през серия от обрати, но в крайна сметка възпитаниците на Ангел Колев стигнаха до трите точки. Домакините от Левски поведоха в резултата в 22-ата минута след гол на Цветан Павлов, но само три минути по-късно Димитър Георгиев изравни с глава след центриране от корнер.

Три минути преди почивката Левски стигна до дузпа, която бе превърната в гол от Георги Стефанов.

В 63-ата минута голмайсторът за "железничарите" Георгиев вкара нов гол, с който изравни резултата - 2:2. Само три минути по-късно Георгиев оформи своя хеттрик в мача, с което осигури и победата за Локомотив.

Втора лига, 1 кръг

6 август (събота), 18:00 часа
Царско село - Ботев (Гълъбово) 1:1
1:0 Симеон Ганчев (7), 1:1 Пламен Коларов (65)

Несебър - Ботев (Враца) 2:0
1:0 Владислав Мирчев (70), 2:0 Цветомир Цонков (90+2)

Банско - Етър 0:0

Оборище (Панагюрище) - Поморие 1:1
1:0 Владимир Айтов (40), 1:1 Христо Лемперов (90+2)

Спартак (Плевен) - Септември (София) 0:4
0:1 Иван Тилев (20), 0:2 Даниел Пехливанов (53), 0:3 Костадин Аджов (67), 0:4 Костадин Аджов (88)

7 август (неделя), 18:00 часа
Витоша (Бистрица) - Лудогорец II 0:0

7 август (неделя), 19:00 часа
Созопол - ЦСКА II 0:2

0:1 Милчо Ангелов (32), 0:2 Георги Минчев (70)

8 август (понеделник), 18:00 часа
Левски (Карлово) - Локомотив (София) 2:3

1:0 Цветан Павлов (22), 1:1 Димитър Георгиев (25), 2:1 Георги Стефанов (42-дузпа), 2:2 Димитър Георгиев (63), 2:3 Димитър Георгиев (66)