Вторият в "Б" група Поморие се наложи с 2:0 срещу "Ботев" (Гълъбово). Победата е първа в контролите тази зима за отбора на Малин Орачев, който преди това игра с Берое (1:1) и Карнобат (1:1).

През първото полувреме на мача в Поморие домакините направиха няколко пропуска, включително и удар в гредата на Любомир Божинов. В 36-ата голмайсторът Ахмед Ахмедов откри резултата.

След почивката Малин Орачев направи пет смени, като в игра влезе завърналият се в отбора Милен Танев. Гостите от Гълъбово започнаха по-организирано второто полувреме, като вратарят на домакините Янко Георгиев спаси две сериозни положения. В 85-ата минута Милен Танев от пряк свободен удар удвои се разписа за крайното 2:0.

Следваща контрола на Поморие е срещу Черно море на 30 януари (събота) от 14:00 часа на Кампуса “Гнездо на акули”.