ОФК Поморие продължава без грешка в "Б" група и вече е едноличен лидер. Тимът на Малин Орачев постигна четвърта поредна победа - 1:0 при гостуването на Добруджа (Добрич). В герой за поморийци се превърна Ахмед Ахмедов, който отбеляза единственото попадение в 74-ата минута след отлично подаване на Милен Танев и пробив на Яни Пехливанов.

Малко преди края пък защитник на Добруджа трябваше да избива топката от голлинията, след като Георги Петков я засече с глава и бе близо до удвояване на резултата.

С пълен актив от 12 точки Поморие е на върха, като в четирите си мача до момента не е допуснал гол - 6:0. Вторият Дунав (Русе) има 10 точки.

Двата тима се срещат още в следващия кръг. На 22 август (събота) Поморие приема Дунав от 20:00 часа.