Поморие оглави класирането в "Б" група след категорична победа с 4:1 срещу друг от челниците - Верея (Стара Загора). Съперникът на "Левски" на 1/16-финалите за Купата на България надигра гостите и заслужено се поздрави с шестата си победа от 7 изминали кръга до момента. В герой за Поморие тази вечер се превърна Славчо Шоколаров, който блесна с 2 гола във вратата на Верея.

Домакините започнаха вихрено и още в 4-ата минута поведоха. Точен за 1:0 беше Георги Петков, който засече с глава центрираната от корнер от Любомир Божинов топка - 1:0.

В 14-ата минута Стефан Стаматов изработи дузпа за Поморие, която Божинов реализира - 2:0. В 35-ата минута Шоколаров отмъкна топката от Здравко Илиев, подаде на свой съотборник, който моментално му пусна извеждащ пас, и след като Шоко се озова сам срещу Деян Вълков, го наказа за 3:0.

След почивката гостите от Стара Загора все пак стигнаха до почетен гол. Вкара го Джунейт Яшар в 75-ата минута. В игра за Верея влезе едно от новите попълнения - Иван Стоянов, докато Костадин Стоянов не взе участие в мача.

Въпреки комфортния аванс, поморийци вдигнаха оборотите и към края на двубоя, когато трудът им беше възнаграден с ново попадение. В 85-ата Славчо Шоколаров привлече вниманието, след като последователно преодоля петима от Верея и реализира втория си гол в мача - 4:1.

След изразителната победа Поморие събра 18 точки и поведе с 2 на досегашния лидер Дунав (Русе), който в събота падна с 0:2 от Локомотив (Горна Оряховица).

ПОМОРИЕ - ВЕРЕЯ 4:1
1:0 Георги Петков (4), 2:0 Любомир Божинов (14-дузпа), 3:0 Славчо Шоколаров (35), 3:1 Джунейт Яшар (75), 4:1 Славчо Шоколаров (85)

Локомотив (Горна Оряховица) – Дунав 2:0
1:0 Мартин Райнов (62), 2:0 Димитър Байдаков (87)

Созопол - Спартак (Плевен) 3:2
0:1 Цветомир Тодоров (16), 1:1 Васил Калоянов (17), 2:1 Диан Хаджиев (37), 3:1 Васил Калоянов (44), 3:2 Васил Шопов (76)

13 септември (неделя), 19:00 часа
Литекс II - Септември (Симитли) 0:0

Нефтохимик - Лудогорец II 1:2
1:0 Стефан Неделчев (4), 1:1 Денислав Александров (68), 1:2 Ерик Почански (77)

Поморие – Верея 4:1