Вторият в "Б" група Поморие разби с изразителното 5:2 Пирин (Разлог) в мач от 21-ия кръг. Възпитаниците на Малин Орачев вкараха 5 гола още преди да е минал час игра, след което намалиха темпото и позволиха на тима на Николай Митов да намали резултата.

Головата сметка за Поморие откри в 32-ата минута Ахмед Ахмедов, който се възползва от центриране от корнер на капитана Любомир Божинов. Секунди преди края на първата част Кирил Георгиев удвои аванса на своя отбор, прокарвайки топката между краката на вратаря на гостите. Минутка по-късно Божинов центрира от фаул, топката премина през куп играчи в наказателното поле на Пирин и влетя в мрежата за 3:0.

През втората част домакините продължиха да доминират и отбелязаха нови две попадения. В 50-ата минута Михаел Орачев направи 4:0, а Деян Лозев реализира дебютния си гол с екипа на Поморие в 57-ата минута.

До края на мача поморийци видимо започнаха да пестят сили и получиха две попадения, дело на Димитър Георгиев във 75-ата минута и Божидар Кацаров в 83-ата.

След успеха Поморие събра 43 точки и продължава да е с 5 по-малко от лидера Дунав (Русе), който днес победи с 1:0 Ботев в Гълъбово.

Пирин (Разлог) има 23 точки и е на 12-ото място.

"Б" ГРУПА - 21 КРЪГ

17 март 2016 г. (четвъртък), 17:30 часа
Литекс II - Лудогорец II 2:0
1:0 Арсенио Нунеш (17), 2:0 Арсенио Нунеш (21)

19 март 2016 г. (събота), 15:30 часа
Банско - Септември (Симитли) 2:0

1:0 Борислав Хазуров (13), 2:0 Борислав Хазуров (85)

Оборище (Панагюрище) - Локомотив (Мездра) 1:0
1:0 Антонио Цанков

Локомотив (Горна Оряховица) - Добруджа 1:1
0:1 Християн Казаков (8), 1:1 Иван Пенев (26)

Ботев (Гълъбово) - Дунав (Русе) 0:1

0:1 Мирослав Будинов (45+3)

Поморие - Пирин (Разлог) 5:2
1:0 Ахмед Ахмедов (32), 2:0 Кирил Георгиев (44), 3:0 Любомир Божинов (45), 4:0 Михаел Орачев (50), 5:0 Деян Лозев (50), 5:1 Димитър Георгиев (75), 5:2 Божидар Къцаров (83)

Созопол - Верея (Стара Загора) 1:0
1:0 Станимир Баев (53)

Нефтохимик - Спартак (Плевен) 1:1
0:1 Иво Иванов (5), 1:1 Станислав Жеков (90+3)

Kласиране, програма, резултати и всичко за "Б" група - ТУК !!!