Ботев (Пловдив) победи Царско село с 3:0 като гост в двубой от 18-ия кръг на Ефбет лига, игран на стадиона на Славия в "Овча купел". Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия български актьор Стефан Данаилов.

Първото попадение в срещата беше дело на Антонио Вутов, разписал се в 26-ата минута, а отново той удвои десет по-късно. Неделев пък се разписа от дузпа за 3:0 в 66-ата минута, като Ботев пропусна още няколко възможности за гол.

"Канарчетата" вече са на 4 точки от топ 6 с четвъртата си поредна победа, докато загубата е трета за Царско село в последните 3 двубоя.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ 0:3
(0:1 Антонио Вутов 26', 0:2 Антонио Вутов 36', 0:3 Тодор Неделев 66' дузпа)

По-интересното от мача по минути:
0' Минута мълчание в памет на починалия български актьор Стефан Данаилов.
1' Начало на срещата
26'  ГОООЛ за Ботев! Антонио Вутов засече топката в мрежата след центриране от аутлинията, при което топката сякаш напусна терена с целия си обем.
36'  ГОООЛ за Ботев! Антонио Вутов получи топката сам срещу вратаря на Царско село и го прехвърли за 2:0.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
66'  ГОООЛ за Ботев! Тодор Неделев бележи от дузпа за фаул срещу Вутов.
90' Край на мача!

ЦАРСКО СЕЛО: 30.Джони Пласид, 25.Мартин Кавдански , 17.Реян Даскалов, 14.Веселин Минев, 20.Серкан Юсеин ( 21.Емануил Манев), 8.Уесли Валхоз, 22.Дилан Бахамбула, 7.Антон Карачанаков  ( 93.Андерсон Коста), 11.Родни Антуи, 9.Венцислав Христов  (10.Георги Минчев )
Резерви: 1.Мартин Димитров, 2.Густаво Роса, 6.Антонио Георгиев, 4.Ивайло Марков

БОТЕВ: 1.Янко Георгиев, 28.Филип Филипов, 5.Кристиан Димитров, 3.Димитър Пиргов, 24.Лазар Марин , 18.Радослав Терзиев , 22.Марко Перван ( 14.Станислав Шопов), 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев  ( 2.Джонатан Соуза), 7.Александър Тонев ( 23.Димитър Тонев), 10.Антонио Вутов
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 6.Костадин Ничев, 9.Иван Василев, 19.Никола Илиев

Стадион: Славия - гр.София
Съдия: Волен Чинков