Португалия разби с 5:0 жените на България в световна квалификация от група Н. Мачът, който се игра на стадион „Локомотив“ в Пловдив, тръгна ужасяващо за нашите, като Яница Иванова си заби автогол още в 3-ата минута, а само секунди по-късно Силва направи 2:0. Последваха сравнително равностойни минути, но португалките натиснаха газта след почивката и с голове на Диана Силва и Диана Гомеш направиха 4:0.

Каролина Мендеш оформи крайния резултат от дузпа в 76-ата минута. 12 минути преди края Нора Димитрова бе изгонена за втори жълт картон. Нашите момичета са последни групата с три загуби и 0:13 голова разлика. Лидер е Германия с 4 победи от 4 срещи и 20:1 голова разлика.

В другите срещи от нашата група Германия разгроми Израел със 7:0, а Сърбия победи Турция с 2:0.