ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Локомотив (София) за втори пореден мач спечели точка в последния възможен момент. След като в понеделник изравниха на Левски за 2:2 в добавеното време, днес „железничарите“ също се разписаха в продължението за равенството 1:1 като гост на Пирин в мач от 19 кръг на efbet Лига.

Първото полувреме предложи много удари към двете врати, които обаче или бяха неточни, или спасени от вратарите Максим Ковальов и Александър Любенов.

Единственото попадение за първата част падна в добавеното време. Аймен Суда стреля мощно с левия крак извън наказателното поле, а диагоналният му удар влезе в долния десен ъгъл на вратата на Локомотив (София).

200 лв. Начален Бонус Спорт!

През второто полувреме нямаше опасни възможности за гол почти до самия край. В добавеното време резервата Калоян Кръстев получи топката в наказателното поле от Стив Траоре, обърна се и стреля точно във вратата на Ковальов.

Равенството позволи на „червено-черните“ да се утвърдят на 12-о място в класирането с 19 точки, докато „орлетата“ са 16-и с 15 т. В последния си мач за 2023 г. Пирин гостува на Локомотив (Пловдив) на 11 декември, а два дни по-рано Локомотив (София) ще приеме Арда.

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1
1:0 Аймен Суда (45+1), 1:1 Калоян Кръстев (90+5)

Пирин: 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда , 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров, 6. Андрей Йорданов , 17. Борис Тютюков (71-9.Станислав Костов), 73. Венцислав Бенгюзов , 11. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев (77-25.Илиан Костов), 83. Христо Попадийн, 19. Юго Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 31. Александър Бучков, 7. Владимир Медвед, 27. Георги Върбанов, 25. Илиан Костов, 30. Любомир Тодоров, 14. Модур Диане, 33. Симеон Александров, 9. Станислав Костов
Треньор: Иво Тренчев

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 22. Ивайло Найденов  (59-98.Стив Траоре), 26. Красимир Милошев, 2. Гонсало Кардосо, 21. Антони Иванов , 31. Красимир Станоев, 10. Валентин Николов (72-20.Диого Тейшейра), 45. Димитър Митков  (72-9.Калоян Кръстев), 11. Карлос Франса
Резерви: 1. Бабукар Гайе, 20. Диого Тешейра, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 13. Галин Минков, 98. Стив Траоре, 33. Алан Диас, 77. Ерик Манолков, 17. Теодор Иванов
Треньор: Данило Дончич

Благоевград, ст. „Христо Ботев“
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
4 – Мартин Бачев засече с глава центриране на Венцислав Бенгюзов, но топката мина встрани от вратата на Локомотив
6 – Далечен удар на Аймен Суда прелита над вратата на Любенов
16 - Карлос Франса стреля опасно от границата на наказателното, но след рикошет топката излезе в корнер
17 - Красимир Станоев би извън наказателното поле, а Ковальов плонжира и изби
25 - Красимир Милошев стреля от 25 метра, но встрани от вратата на Пирин
27 - Удар на Митков с глава след центриране на Станоев мина над целта
35 - Карлос Франса получи хубав пас от Бруно Франко, но от 3-4 метра от голлинията не уцели вратата
45+1 -  ГОООЛ! Пирин открива резултата минута преди почивката. Аймен Суда се разписа с мощен диагонален удар с левия крак извън наказателното поле, при който топката влетя в долния десен ъгъл на вратата на Любенов
45+3 - Край на първото полувреме
---------------------------
46 - Начало на второто полувреме
62 - Валентин Николов от добра позиция в наказателното поле на Пирин стреля над вратата
85 -  Играта е прекъсната за оказване на медицински помощ на Христо Попадийн, който получи удар с лакът. През това време Антони Иванов блъсна на земята играч на Пирин.
90+5 -  ГОООЛ!!! Локомотив изравни в последния възможен момент. Резервата Калоян Кръстев получи топката в наказателното поле от Стив Траоре, обърна се и стреля точно във вратата.
90+6 - Край на мача.

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР