Последният в Ефбет лига Витоша (Бистрица) завърши при 1:1 с Дунав в предпоследен двубой от 18-ия кръг и изпусна втора победа за сезона, като игра с човек по-малко в последните минути на срещата.

Витоша поведе с гол на Емил Гъргоров от дузпа в 53-ата минута, но гостите изравниха в 66-ата минута с попадение на Стефан Христов. Бистричани можеха да стигнат до победата, но на два пъти удари на Гъргоров и Кабов срещнаха гредите.

Витоша записа второ равенство през сезона, но остава на дъното с 5 точки, докато Дунав е 11-и със 17.

ВИТОША - ДУНАВ 1:1
1:0 Емил Гъргоров (53' дузпа), 1:1 Стефан Христов (66')

По-важното от мача по минути:
0' Минута мълчание в памет на починалия български актьор Стефан Данаилов.
1' Начало на двубоя.
26'  ГРЕДА за Витоша! Гъргоров стреля от пряк свободен удар, но топката срещна гредата.
45 Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
53'  ГОООЛ за Витоша! Емил Гъргоров бележи от дузпа.
66'  ГОООЛ за Дунав! Стефан Христов изравнява резултата.
68'  ГРЕДА за Витоша! Кабов нахлу по лявото крило и стреля в обратния ъгъл, но топката срещна страничния стълб.
78'  Домакините остават с човек по-малко след втори жълт картон на Румен Гьонов.
90' Край на двубоя.

ВИТОША: 1.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 3.Евгени Зюмбулев, 5.Венцислав Бонев, 6.Румен Гьонов , 7.Кристиян Кочилов, 11.Даниел Кутев ( 17.Запро Динев), 14.Четин Садула, 80.Лъчезар Котев, 93.Атанас Кабов ( 24.Георги Купенов), 23.Емил Гъргоров
Резерви: 33.Кристиян Кацарев, 4.Кристиан Узунов, 10.Георги Амзин, 99.Ваньо Иванов, 88.Мартин Станкев

ДУНАВ: 21.Благой Макенджиев, 11.Диян Димов, 5.Любен Николов, 22.Михаил Милчев , 18.Александър Исаевски, 12.Фернандо Кавалканте, 7.Ивайло Лазаров , 77.Мaртин Костадинов, 8.Свилен Щерев , 99.Стефан Христов , 9.Ахмед Ахмедов
Резерви: 33.Генадий Ганев, 10.Иван Селеменев, 6.Самир Аясс, 2.Самуел Инкоом, 29.Кристиан Върбанов, 17.Митко Русанов, 23.Симеон Иванов

Стадион: "Витоша"
Съдия: Владимир Вълков