Последният в “А” група Видима победи на своя стадион Славия с 2:1. За “белите” това е трета поредна загуба в първенството.

След мача интригата в дъното на класирането се увеличи, като шест отбора са застрашени от изпадане. Тимът от Севлиево се изкачи до предпоследната 15-а позиция с 18 точки, Сливен слезе на дъното с една по-малко. 11-ият Монтана е с 23 точки, следват Пирин с 21, Калиакра и Академик с по 20.

Славия игра много слабо през първото полувреме срещу Видима, макар че имаше териториално предимство. Домакините заложиха на контраатаки и те дадоха резултат в 12-ата минута. Васил Велев намери Атанас Иванов в центъра на защитата и нападателят откри резултата.

След гола “белите” опитаха да изравнят, но атаките не бяха достатъчно добри. В 42-ата минута Видима направи 2:0. Ангел Русев проби по десния фланг и центрира към Христо Господинов, който бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и с глава вкара втория гол в срещата.

След почивката Славия получи спорна дузпа в 55-ата минута. Калин Щърков се бореше със Спас Георгиев и реферът Радослав Станев прецени, че е имало нарушение. Преотстъпеният от “Левски” във Видима Щърков получи втори жълт картон.

Николай Божов вкара дузпата, но съдията нареди пребиване. При втория си опит нападателят на столичния тим би в средата и вратарят Пламен Колев отрази. Славия все пак стигна до почетен гол в 68-ата минута, но при попадението на Жуниор останаха съмнения за засада.

ВИДИМА - СЛАВИЯ 2:1
1:0 Атанас Иванов (12), 2:0 Христо Господинов (42), 2:1 Жуниор (68)

Видима: 24.Пламен Колев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 3.Самет Ашимов, 17.Калин Щърков, 5.Георги Стойчев, 7.Велев, 15.Русев (73 - Владимиров), 8.Станимир Андонов (63 - Скерлев), 10.Христо Господинов, 20.Атанас Иванов

Славия: 12.Емил Петров, 21.Богомил Дяков, 35.Диан Молдованов, 25.Виктор Дениран, 22.Виктор Генев, 27.Том Мансаров (61 - Предев), 20.Радослав Димитров, 5.Георгиев, 17.Николай Божов, 9.Георги Христов (65 - Жуниор), 77.Даниел Пеев (43 - Васев)

Стадион: "Раковски"
Съдия: Радослав Станев
Жълти картони: Щърков, Колев (В), Предев (С)
Червен картон: Щърков (В)