Двама футболисти на четвъртодивизионния Банкя бяха изхвърлени от футбола за 1 година. Причина за суровата санкция е заради нанесен побой над главния съдия Едуард Мечикян, информира “Витоша нюз”. Реферът беше атакуван в мача в Требич между Банкя и Сокол (Негован) от 12-ия кръг на четвърта столична лига – север.

Срещата, играна на 17 ноември, беше прекратена в 14-ата минута при резултат 0:2. Тогава Мечикян даде дузпа за гостите, след което последва бурен протест от страна на домакините. Съдията, който е бивш футболист, после твърди в допълнителния си доклад, че е бил ударен от Георги Андреев и Кирил Дръндев. И двамата са лишени от състезателни права за срок от 1 година.

Трима футболисти на Банкя пък са с по-леки наказания заради участието си в мелето. Вратарят Давид Дедов, Вергил Симов и Вайз Кьосов са лишени от състезателни права за по 3 срещи.

За мача е присъдена служебна победа с 5:0 на Сокол (Негован).

В последния кръг от есенния полусезон в неделя Банкя гостува в Житен, а “соколите” приемат Кремиковци.