Германският съдия Торстен Кинхьофер ще ръководи срещата от третия квалификационен кръг на Лига Европа между Черно море и ПСВ Айндховен.

Двубоят ще се играе в четвъртък от 19:00 часа на стадион “Лазур” в Бургас. “Моряците” загубиха с 0:1 гостуването си на холандския тим преди седмица.

Кинхьофер е познат у нас като съдия на мача-реванш между Левски и Тампере Юнайтед от втория квалификационен кръг на Шампионската лига през 2007 г., когато “сините” загубиха с 0:1 в София.

Асистент рефери са Детлеф Шлепе и Кристиан Фишер, а четвърти съдия е Михаел Кемптер. Руснакът Валентин Иванов е съдийски наблюдател, а делегат на мача е Серджо Ди Чезаре от Италия.

41-годишният Кинхьофер е роден в Херне и е съдия от 1994 г. От 1997 г. ръководи срещи във Втора бундеслига, а от 2002 г. е рефер на двубои от германския елит. През 2003 г. е записал мач като съдия на мач от първенството на Южна Корея. От януари 2006 г. е листата на международните съдии на ФИФА./БЛИЦ