Истински празник за феновете си направиха футболистите на Локомотив (София) при домакинството си на Созопол и победиха съперника с 4:1.

В 27-ата минута Ариф Ферадов даде аванс на гостите от Созопол, но Григор Долапчиев изравни от дузпа в 34-ата минута. Светослав Диков в 68-ата донесе обрат (2:1 за Локо), а в 69-ата минута Долапчиев вкара и трети гол за "железничарите" (3:1). Десет минути преди края Локо можеше да увеличи аванса си, но топката срещна напречната греда. Столичани все пак вкараха четвърти гол в 84-ата минута, когато Диков оформи крайния резултат (4:1).

На трибуните днес в "Надежда" присъстваха куп видни личности, известният певец Богдан Томов се погрижи за настроението на феновете, а купонът ще продължи и след края на срещата, когато Локо ще получи сребърните си медали и ще отпразнува завръщането в елита след шест години пауза.

Привържениците подариха генералска сабя на собственика Иван Василев, който пое издръжката на клуба преди шест години, когато четирикратните шампиони обявиха фалит.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

снимки: Антон Узунов