Юношеският национален отбор на България (момчета родени 1993 година), със старши треньор Атанас Желев загуби с 1:2 от Ирландия в първия си мач от европейските квалификации. Мачът се игра на стадион „Дружба" в Добрич пред стотина зрители и въпреки че премина при превъзходство на младите български футболисти, завърши с победа на ирландците.

Те поведоха в резултата с гол (добавка от 3 метра след неубедителна намеса на вратаря Конов) на юношата на английския КПР Франки Съндърланд в 38-ата минута. В 80-ата минута от пряк свободен удар полузащитникът от Ботев 2002 Тодор Неделев изравни. В последните секунди на двубоя гостите стигнаха до успеха след колективна грешка на отбраната. Юношата на Уест Хям Даниел Пърди вкара отблизо победния гол.

В Албена в другия мач Швеция спечели с 2:0 срещу Латвия. В последния ден контузии извадиха от строя и от отбора двама от най-добрите в нашия тим - нападателя от Литекс Кристиян Тафраджийски и халфа от Левски Янко Ангелов.

България: Александър Конов (Литекс), Христо Попадийн (Левски - 80 - Борислав Добрев от Славия), Иво Чонгарски (Сливен), Тодор Гочев (Левски), Асен Георгиев (Левски), Симеон Славчев (Литекс), Ивайло Чочев (Чавдар, Етрополе), Божидар Васев (Славия - 65 - Михаил Георгиев, Черноморец Бс), Живко Петков (Черноморец), Тодор Неделев, Мартин Кожухаров (Реал, Мадрид - 52 - Тодор Чаворски (Левски).

Според регламента на квалификациите първите два отбора от всяка група (групите са 13) се класират директно за втората част на квалификациите заедно с двата най-добри трети отбори в групите.