Локомотив (Пловдив) загуби с 0:5 от Днепър в контрола, играна в испанския курорт Марбея. Двубоят бе изгледан и от собственика на "смърфовете" Коко Динев, който наблюдава изкъсо представянето на тима. Срещата бе част от турнира „Казино Марбея Къп“. "Черно-белите" видимо отстъпваха по класа на своя съперник, който още преди началото на двубоя си бе осигурил първото място в турнира. Пловдивчани завършиха с 4 точки, колкото има и унгарският Видеотон. Последен, без спечелена точка, е Юрмала.

Днепър водеше само с 1:0 на почивката, а през второто полувреме Локомотив Пловдив пусна четири гола! В 12-ата минута Сергей Политило се разписа с шут от фаул в горния ляв ъгъл на вратаря Йордан Господинов. 20 минути по-късно Тижани Белаид се озова на стрелкова позиция, но ударът му от около 20-ина метра излезе в аут.

През второто полувреме треньорът Александър Станков и колегата му Хуанде Рамос направиха по няколко смени. В 52-ата минута Сергей Кравченко покачи на 2:0 с шут от средно разстояние. В следващата минута Александър Тунчев направи странна грешка сам в наказателното поле, след което Днепър поведе с 3:0. След центриране защитникът не успя да изчисти топката, която попадна в Никола Калинич, а той вкара третото попадение. Около 55-ата минута Сашо Станков извърши смените, като в игра се появиха Костадин Марков, Тихомир Трифонов, Аласан Ндайе, Илиадис и Александър Якимов.

Днепър продължи да натиска и създава положение след положение. Господинов се намеси в 54-ата минута, след това и в 62-ата, когато отрази удар на Кулаков. Зозуля тормозеше отбраната на Локомотив и в 66-ата минута стреля от пряк свободен удар, но в аут. В последните десет минути Локомотив Пловдив набързо получи още две попадения. В 80-ата минута Днепър поведе с 4:0 след гол на Евгени Селезньов. Пет минути след това Тихомир Трифонов направи дузпа, която Руслан Бабенко реализира за крайното 5:0 в полза на украинците.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ДНЕПЪР 0:5
0:1 Политило (12), 0:2 Кравченко (52), 0:3 Калинич (53), 0:4 Селезньов (80), 0:5 Бабенко (85-дузпа)

Локомотив (Пловдив): 12.Йордан Господинов, 7.Йордан Тодоров (56-17.Костадин Марков), 33.Александър Тунчев (72-14.Тихомир Трифонов), 18.Асен Георгиев, 87.Диего Фераресо, 3. Валери Георгиев (67-28.Стелиос Илиадис), 20.Тижани Белаид (57- 22.Аласан Н'Дайе), 91.Крис Гади, 9.Дани Кики (67- 27.Александър Якимов), 11.Мартин Камбуров, 45.Жозеф Мендес

Днепър: 16.Лащувка, 2.Влад, 3.Мазух, 33.Лобжанидзе, 44.Федский, 4.Кравченко, 20.Гама, 28.Шахов, 89.Политило, 9.Калинич, 99.Матеус
Резерви: 71.Денис, 77.Шеликов, 6.Канкава, 7.Кулаков, 8.Джулиано, 10.Коноплянка, 11.Селезньов, 14.Чеберячко, 17.Стринич, 18.Зозуля, 19.Кобакидзе, 23.Дъглас, 29.Ротан

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКA