ЦСКА ще се изправи за втори път срещу Бешикташ в европейските клубни турнири. През есента на 2006 година двата тима срещат в турнира за купата на УЕФА, като първият мач е в Истанбул. Воденият от френския специалист Жан Тигана отбор на домакините побеждава с 2:0.
Почти всички специалисти отписват ЦСКА и смятат реванша едва ли не за протоколен. След две седмици обаче в Борисовата градина “червените” започват много силно и през второто полувреме заличават пасива от два гола. В 60-ата минута Валентин Илиев бележи с глава след центриране на румънеца Еуген Трика. 9 минути по-късно друг защитник на ЦСКА – Александър Тунчев, също с глава увеличава на 2:0.
В продълженията възпитаниците на треньора Пламен Марков допускат лековати попадения. При едно безобидна ситуация Йордан Юруков чисти в корнер, след чието изпълнение Нобре намалява резултата. Малко по-късно Валентин Илиев и вратарят Ивайло Петров се сблъскват глуповато и останалият на празна врата Бобо изравнява -2:2.
В този момент нервите на "армейските" фенове не издържат и по пистата започват да летят парчета от счупени седалки.
Много странна е схемата, на която залага Пламен Марков. ЦСКА излиза с трима централни бранители – Котев, Тунчев и Валентин Илиев. Пред тях встрани са разположени двамата бекове – Тиаго Силва (вляво) и Йордан Тодоров (вдясно).
От този състав на ЦСКА в момента няма нито един футболист в “армейския” отбор.
По това време настоящият капитан на тима Тодор Янчев е в датския Рандерс.