КЕШ/ШЛ: 177 мача, 77 победи, 42 равенства, 58 загуби
КНК: 41 мача, 21 победи, 7 равенства, 13 загуби
УЕФА/ЛЕ: 64 мача, 35 победи, 11 равенства, 18 загуби
ОБЩО: 282 мача, 133 победи, 60 равенства, 89 загуби

КЕШ/ШЛ: 98 мача, 41 победи, 16 равенства, 41 загуби
УЕФА/ЛЕ: 86 мача, 30 победи, 25 равенства, 31 загуби
ОБЩО: 206 мача, 83 победи, 41 равенства, 82 загуби

Любопитни факти
* ЦСКА все още няма победа над португалския отбор в седемте досегашни мача – 3 равенства, 4 загуби
* Това е първото участие на Порто във втория по сила турнир на УЕФА, след като през 2003 г. под ръководството на Жозе Моуриньо тимът победи Селтик с 3:2 на финала в Севиля
* Порто няма загуба в досегашните си 7 мача в Лига Европа, като равенството 1:1 с Бешикташ в предишния кръг прекъсна серията от шест поредни победи
* Победата на ЦСКА с 2:1 над Рапид във Виена сложи край на серията от четири поредни мача без успех в Европа
* ЦСКА все още няма отбелязан гол през първото полувреме в мач от Група “L” на Лига Европа. И трите гола на “армейците” до момента паднаха след почивката
* Фалкао от Порто е водещият реализатор на груповата фаза на Лига Европа до момента със 7 гола. Той има две попадения повече от Томаш Нецид от ЦСКА (Москва) и Вилфред Бони от Спарта (Прага)
* Бившият нападател на ЦСКА и настоящ изпълнителен директор на клуба Емил Костадинов спечели две шампионски титли и една купа на Португалия като играч на Порто между 1990 и 1994 г. Сред съотборниците му при “драконите” бе бъдещият играч на “червените” Петър Михтарски