Баланс: 3 мача, 1 равенство, 2 победи за Бешикташ

КЕШ/ШЛ: 98 мача, 41 победи, 16 равенства, 41 загуби
КНК: 22 мача, 12 победи, 0 равенства, 10 загуби
УЕФА/ЛЕ: 85 мача, 30 победи, 25 равенства, 30 загуби
ОБЩО: 205 мача, 83 победи, 41 равенства, 81 загуби

КЕШ/ШЛ: 64 мача, 20 победи, 12 равенства, 32 загуби
КНК: 20 мача, 4 победа, 4 равенство, 12 загуби
УЕФА/ЛЕ: 62 мача, 27 победи, 14 равенства, 21 загуби
ОБЩО: 146 мача, 51 победи, 30 равенства, 65 загуби

Любопитни факти

*ЦСКА спря негативната си серия от 3 поредни загуби с победа, но за да запази шансовете си за класиране напред трябва да бие Бешикташ

*Бешикташ ще се класира за 1/16-финалите при победа или равен

*ЦСКА има 6 мача срещу турски отбори, 1 победа, 1 равен, 4 загуби. При домакинствата си е с равен и загуба

* Освен трите досегашни мача с ЦСКА, Бешикташ има и два мача с “Левски” – 1 победа и 1 реми. “Черните орли” имат само равенства в София.

*Бешикташ няма загуба при седемте си гостувания в Европа (4 победи и 3 равенства). За последно тимът падна от ЦСКА (Москва) в груповата фаза на ШЛ на 30 септември 2009

*ЦСКА спечели само 4 корнера в първите си 4 мача, най-малко от всеки отбор

*Бешикташ има 5 отбелязани гола, като всички те са паднали през второто полувреме

*Играчът на ЦСКА Уилям Тиеро празнува 30-годишен юбилей в деня след мача

* Само Мерт Нобре, Ибрахим Юзюлмез и Ибрахим Тораман от пристигналия в София състав на Бешикташ са участвали в предишния мач между двата тима в столицата, когато “черните орли” стигнаха до равенството 2:2 с два гола в продълженията.

* Треньорът на Бешикташ Бернд Шустер дебютира в евротурнирите срещу български отбор. На 1 ноември 1978 г. той е в състава на Кьолн при победата с 4:0 над Локомотив (София) в мач-реванш от втория кръг на КЕШ. “Козлите” печелят първия двубой в София с 1:0.

* На 15 февруари 1984 г. Шустер е част от състава на ФРГ при победата с 3:2 над България във Варна. Щилике вкарва два гола за немците, а Фьолер добавя един. И двата български гола са реализирани от Божидар Искренов, след като изоставаме с 0:3 в резултата.