Футболен мач от 17 кръг на врачанската „А“ областна футболна група не завърши, след като главният съдия Светлин Йорданов прекрати двубоя Септември (Гложене) - "Ботев" (Рогозен) 20 минути преди края на редовното време - информацията за инцидента беше потвърдена пред БНР от Цецко Стефанов, председател на ОС на БФС във Враца.

До предсрочния последен съдийски сигнал се е стигнало заради групов протест на футболисти на домакините срещу нарушение, отсъдено в полза на гостите, което се е случило в 70-та минута. Към недоволството на играчите се присъединили и запалянковци, които нахлули на терена в Гложене, за да търсят сметка от рефера Йорданов.

Според доклада на длъжностните лица, е имало и опит за бой над съдията. До този момент резултатът от мача бил 1:1, но сега ще се чака решението на Дисциплинарната и Спортно-техническата комисии не само за крайния резултат от срещата, но и заради наказанията на провинилите се. Очаква се решенията да бъдат взети в средата на седмицата.