ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

България завърши при 0:0 в контрола като гост на Люксембург в последния си мач за 2022 година.

Нашите не успяха да запишат четвърта поредна победа под ръководството на Младен Кръстаич, но показаха добра игра и създадоха няколко добри положения за гол през първата част.

Срещата бе изключително нервна и бе изпъстрена с куп жълти и един червен картон.

Двубоят започна с шанс за България, но ударът на Кирил Десподов от фаул бе отразен от вратаря на съперника. Четвърт час след началото домакините имаха страхотна възможност за гол, но играещият в ЦСКА Енес Махмутович стреля покрай вратата на Вуцов.

Спас Делев се разписа в 19-ата минута след пас на Десподов, но попадението му бе отменено заради игра с ръка при овладяването на топката. Домакините също играха с ръка при опасна атака в 38-ата минута, при която Светослав Вуцов успя да спаси удар на Винсент Тил.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Домакините започнаха силно втората част и създадоха две много добри възможности за гол, но удар на Флориан Бонет бе спасен от Вуцов, а този на Евандро Борхес срещна гредата.

България можеше да създаде напрежение пред вратата на домакините в 69-ата минута, но Кирил Десподов не успя да нанесе хубав удар. Минути преди края съперникът остана с човек по-малко след втори жълт картон на Данел Синани.

До края на срещата нямаше сериозни голови опасности и мачът завърши при 0:0.

ЛЮКСЕМБУРГ - БЪЛГАРИЯ 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2'  Първи шанс в мача! Десподов стреля от фаул, но вратарят на Люксембург изби топката в корнер.
14'  Шанс за Люксембург! Играещият за ЦСКА Енес Махмутович засече топката след корнер, но топката премина покрай гредата.
19'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Спас Делев се разписа след пас на Десподов, но реферът видя игра с ръка и отмени попадението.
38' Много опасен удар на Винсент Тил, Вуцов спасява. Реферът е видял игра с ръка на футболиста на Люксембург.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
53'  Страхотен шанс за домакините. Флориан Бонерт преодоля Светослав Вуцов, но от съвсем малък ъгъл не успя да вкара на празна врата.
60'  ГРЕДА за Люксембург! Евандро Борхес отправи хубав удар от 15 метра срещу Вуцов, но топката срещна страничния стълб.
69' Хубава атака на нашите! Илиан Илиев комбинира с Десподов, но нападателят бе затворен и не успя да нанесе удар.
87'  ЧЕРВЕН КАРТОН за Люксембург! Данел Синани получава втори жълт картон и напуска играта.
90+3' Край на срещата.

LuxembourgЛЮКСЕМБУРГ: 12. Ралф Шон – 18. Лоран Янс (К), 2. Максим Шано (46  13. Дирк Карлсон) , 3. Енес Махмутович , 17. Мика Пинто – 8. Матиас Олсен (46  10. Жерсон Родригеш ) , 16. Леандро Барейро , 4. Флориан Бонерт (90+1 , 11. Винсент Тил  (59  20. Тимоте Рупил), 9. Данел Синани , 5. Алесио Курчи  (59  6. Боржеш Санчес)
Резерви: 1. Антони Морис, 23. Тиаго Перейра, , 7. Фабио Лохей, 14. Дейвид Синани, 15. Диого Пиментел, 19. Хамес Алвеш Родригеш, 21. Себастиен Тил, 22.Софиан Икеке
Старши треньор: Люк Холтц

BulgariaБЪЛГАРИЯ: 21. Светослав Вуцов – 14. Антон Недялков, 15. Петко Христов , 23. Валентин Антов (73 5. Пламен Гълъбов) – 19. Димитър Велковски (62  22. Марин Петков) 4. Илия Груев, 20. Филип Кръстев (73  8. Янис Карабельов ) , 10. Радослав Кирилов (62 18. Никола Илиев ) , 13. Йоан Стоянов – 7. Спас Делев  (46  16. Илиан Илиев), 11. Кирил Десподов (К) (90  9. Георги Русев)
Резерви: 1. Даниел Наумов, 12. Иван Дюлгеров, 2. Иван Турицов, 17. Станислав Шопов, 24. Християн Петров, 26. Матео Стаматов
Старши треньор: Младен Кръстаич

Стадион: "Стад дьо Люксембург"
Съдия: Манфредас Лукянчукас (Литва)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР