Витоша (Бистрица) спечели с 3:1 гостуването си в Банско на едноименния тим в мач от 5 кръг на Втора лига. Воденият от Костадин Ангелов отбор стигна до успеха след два късни гола, които отбеляза преотстъпеният от Славия Китан Василев. Талантът се разписа в 83-ата и 89-ата минути, след като преди това Кристиян Кочилов беше дал преднина на Витоша в 27-ата минута, а в 47-ата Виктори Шишков направи 1:1.

Мачът на стадион "Свети Петър" не се радваше на особен интерес и беше изгледан от едва 100 зрители.

За Витоша (Бистрица) това е втора победа в първенството. "Тигрите" са пети във временното класиране с 8 точки, а Банско е предпоследен с едва 2 в актива си.

ВТОРА ЛИГА - 5 КРЪГ
11 септември 2016 г. (събота), 17:00 часа
Царско село (София) - Лудогорец II (Разград) 1:0
1:0 Зюмбулев (34)

Несебър - Созопол 0:0

Банско - Витоша (Бистрица) 1:3
0:1 Кристиян Кочилов (27), 1:1 Виктор Шишков (47), 1:2 Китан Василев (83), 1:3 Китан Василев (89)

Оборище (Панагюрище) - Ботев (Гълъбово) 3:2
1:0 Тейлър Салибур, 2:0 Емил Камберов, 2:1 Георги Кирилов, 3:1 Анатоли Тодоров, 3:2 Георги Кирилов

Спартак (Плевен) - Ботев (Враца) 1:1
0:1 Павел Петков (3), 1:1 Кристиян Димитров (85)

11 септември 2016 г. (неделя), 19:00 часа