Новото попълнение на Черноморец Преслав Йорданов донесе победата на тима си с 2:1 в контролна среща със Спартак (Варна). Спарингът трябваше да се играе на базата “Гнездо на акули”, но беше преместена в Поморие заради лошото време.

Треньорът на бургазлии Димитър Димитров пусна в титулярния състав новите попълнения Йорданов, Пламен Димов, Димитър Телкийски, Кристофър Уалембо и Аатиф Шаешу. Чужденците се понравиха с изявите си, но бившият нападател на Локо (Сф) беше над всички.

Преслав Йорданов вкара головете за тима си в 28-ата и 36-ата минути. За двете попадения асистира Уалембо, който намери чудесно продължение на пасове от Телкийски.

На почивката Херо направи доста промени в състава, но възпитаниците му продължиха да доминират. Противно на случващото се на терена Спартак вкара единствения гол за полувремето. Негов автор стана Александров в 86-ата минута.

Следващата контрола на Черноморец е с Черно море на 28 януари.

ЧЕРНОМОРЕЦ – СПАРТАК (Вн) 2:1
2:0 Преслав Йорданов (28, 36), 2:1 Александров (86)

Черноморец: Колев, Цонков, Уалембо, Дянков, Шаешу, Телкийски, Йорданов, Асис, Димов, Фо-Поре, Гзий (Филипов, Терзиев, Николов, Кишишев, Паланков, Лусиано, Мелконян, Балджийски)

Спартак (Варна): Марков, Илиев, Кателиев, Тодоров, Беадиров, Бижев, Мехмед, Цирков, Георгиев, Желязков, Начев (Димов, Димитров, Боев)