Черноморец надделя с минималното 1:0 срещу Калиакра в мач от първия кръг на новия сезон в "А" група. Победното попадение за "акулите" реализира Венцислав Христов. Привлеченият от Монтана нападател се разписа за 1:0 в 54-ата минута.

През цялата среща избраниците на Димитър Димитров владееха инициативата, но стигнаха само до минимален успех. За Херо това беше повторен дебют начело на "акулите". Първи официален мач като старши треньор на Калиакра пък записа Адалберт Зафиров.

Голмайсторът Христов пропусна да се разпише още през първото полувреме, когато в 33-ата минута излезе сам срещу вратаря Цветан Димитров, но стреля в гредата. Все пак 20 минути по-късно той се реваншира, засичайки с глава центриране на Костадин Дяков от корнер. След това близо до попадението бяха съотборниците му Пламен Крумов и Георги Андонов.

В следващия кръг Черноморец гостува на ЦСКА в София, а на Калиакра предстои втора поредна визита - този път на Монтана.

ЧЕРНОМОРЕЦ - КАЛИАКРА 1:0
1:0 Венцислав Христов (54)

Срещата по минути
5 - Топовен изстрел на Костадин Дяков, топката среща тялото на бранител на гостите и излиза в корнер.
16 - Удар от фаул на Георги Андонов преминава на сантиметри от вратата на Калиакра.
18 - Андонов опитва да изведе Венци Христов в наказателното поле на гостите от Каварна, но вратарят Цветан Димитров излиза напред и изпреварва нападателя на "акулите".
26 - Младият вратар на Черноморец Ник Дашев лови удар на Герасим Заков.
31 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го защитникът на Калиакра Павел Ковачев.
33 - ГРЕДА! Венци Христов пропуска да даде преднина на Черноморец. Ударът му се отбива в гредата.
37 - Претенции на домакините за дузпа за нарушение срещу Костадин Дяков в наказателното поле на Калиакра. Съдията Георги Кабаков не посочва бялата точка.
40 - Капитанът на Черноморец Радостин Кишишев от пряк свободен удар, Цветан Димитров боксира.
45+2 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Нападателят Иван Цачев влиза в игра за Калиакра, заменяйки Георги Коруджиев.
51 - Реферът Георги Кабаков предупреждава треньора на Калиакра Адалберт Зафиров, че ще го изгони на трибуните, ако не се успокои.
54 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Черноморец! Нападателят Венцислав Христов бележи с глава от близко разстояние, засичайки центрираната от Костадин Дяков топка.
58 - Георги Христов засича центрираната от Джунейт Яшар топка, но я праща встрани от вратата на Черноморец.
75 - smqna.jpg Голмайсторът на "акулите" Венци Христов отстъпва мястото си на Борислав Балдийски.
83 - smqna.jpg Смяна за Калиакра. Илиян Чавдаров влиза в игра, Георги Филипов напуска терена.
90 - Край на мача. Черноморец победи Калиакра с 1:0.
4ernomorec.JPG
ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 77.Пламен Крумов, 2.Траян Дянков, 5.Николай Николов, 3.Венцислав Бонев, 22.Цветомир Цонков, 25.Радостин Кишишев, 39.Жужу (90-6.Тодор Паланков), 10.Костадин Дяков (80-15.Венелин Филипов), 7.Георги Андонов, 8.Венцислав Христов (75-21.Борислав Балджийски)
Резерви: 12.Стоян Колев, 6.Тодор Паланков, 55.Георги Терзиев, 9.Дани Кики, 15.Венелин Филипов, 17.Яни Пехливанов, 21.Борислав Балджийски
Треньор: Димитър Димитров
КАЛИАКРА: 1.Цветан Димитров, 4.Детелин Димитров, 14.Иван Райчев, 26.Павел Ковачев, 15.Антон Петров, 6.Георги Коруджиев (46-16.Иван Цачев), 10.Джунейт Яшар, 17.Георги Кичуков (83-19.Ивайло Раденцов), 11.Цветан Филипов, 23.Герасим Заков, 32.Георги Филипов (83-9.Илиян Чавдаров)
Резерви: 12.Христо Бахтарлиев, 19.Ивайло Раденцов, 15.Антон Петров, 5.Антон Димитров, 25.Александър Събев, 9.Илиян Чавдаров, 16.Иван Цачев
Треньор: Адалберт Зафиров