Запътилият се към Първа лига ЦСКА 1948 допусна голяма издънка, завършвайки 0:0 при гостуването на последния в класирането Добруджа (Добрич). Мачът от 23-ия кръг на Втора лига се игра пред повече от 500 зрители и предложи редица положения плюс две греди. Това беше първи двубой за Добруджа след напускането на треньора Емил Велев.

Домакините можеха да открият в 7-ата минута. Минков, който игра за ЦСКА 1948 през есента, нацели гредата. Последваха удари на Спас Георгиев и на Янко Сандански, които не затрудниха Стефано Кунчев. Бившият страж на Левски се превърна в кошмар за "червените", спасявайки редица положения. Припомняме, че докато играеше във Вихрен, Кунчев атакува доста остро ЦСКА 1948, наричайки ги "безсмислен отбор".

Втората част на срещата в Добрич започна с груба грешка на "армейците". В 47-ата минута Добруджа по чудо не откри. Минков беше изведен на празна врата, но стреля над гредата.

"Червените" се хвърлиха в атака. В 64-ата минута Андон Гущеров пропиля отличен шанс от 5 метра, като Кунчев се намеси решително и спаси. После удар на Георгиев с глава отново бе отразен от стража на Добруджа.

До края Радой Божилов имаше два хубави шанса, но стреля неточно.

В последната секунда на добавеното време настъпи истинска драма. Сандански улучи гредата от 20 метра, а Божилов стреля в аут при добавката.

След равенството ЦСКА 1948 има 43 точки и заема третото място. Арда обаче може да прати "червените" на четвъртата позиция, ако в понеделник победи Черноморец (Балчик). Добруджа остава на дъното с 15 точки.

Добруджа: 12. Кунчев, 9. Пешков, 3. Венков, 27. Николаев, 5. Григоров, 4. Паланков, 7. Минков, 8. Андреев, 26. Кабобола, 10. Колев, 15. Тончев
Треньор: Радослав Георгиев

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 25. Ал. Александров, 18. Попов, 12. Дяков, 30. Атанасов, 20. Сандански, 8. Георгиев, 10. Рамадан (46 – 17. Ивайлов), 21. Огнянов, 39. Петков (46 – 7. Божилов), 99. Гущеров
Треньор: Петко Петков

ВТОРА ЛИГА - 23 КРЪГ

6 април 2019 г. (събота), 15:00 часа
Добруджа - ЦСКА 1948 0:0

Пирин (Благоевград) - Литекс 0:5
0:1 Тонислав Йорданов (5), 0:3 Иван Митрев (45+2, 60), 0:4 Тонислав Йорданов (64), 0:5 Митко Митков (80)

6 април 2019 г. (събота), 17:00 чaса