Ботев (Пловдив) се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България, след като с много мъка успя да победи с 1:0 след продължения. Единственото попадение в срещата падна в първото продължение на двубоя и бе дело на младия Димитър Тонев. Юношата на "канарчетата" вкара първи гол за мъжкия отбор на тима.

Срещата не се запомни с много футболни достойнства. Тимът от Гълъбово се противопостави достойно на далеч по-класния си противник и дори успя да създаде няколко положения. Пловдивчани пък явно бяха подценили леко двубоя и като цяло опитваха главно с далечни удари да стигнат до гол. Допълнително проблеми за треньора Ферарио Спасов създаде липсата на част от основните футболисти, а атаката в днешния мач бе водена от 15-годишния Никола Илиев.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Ботев от Гълъбово можеше дори да вкара гол през второто полувреме, но Аргилашки успя да избие топката от голлинията.

Развръзката се случи в продълженията. Ботев (Пловдив) организира добра атака, Станислав Шопов даде хубав пас на Димитър Тонев, а 18-годишният полузащитник на "канарчетата" с лекота вкара топката в мрежата - 1:0​.

Ботев (Пловдив) удържа преднината си до края и се присъедини към Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, които вече се класираха за полуфиналите. Последният отбор, който ще достигне до последното стъпало преди финала, ще бъде определен от двубоя между Левски и Лудогорец, който е в четвъртък от 19:00 часа.

30- Станислав Шопов опита далечен изстрел, но Дерменджиев изби в корнер
33-  Иван Винков бе изведен по десния фланг, влезе навътре към вратата на Аргилашки, но си поведе топката силно и стражът на "канарчетата" улови
40- Неделев стреля от близка дистанция, но бранител сложи крак и изби
45- Край на първото полувреме
_____________________________
46- Начало на второто полувреме
57- Никола Илиев засече центриране, но Дерменджиев опази вратата си
59- Цветелин Радев отклони с глава центриране от корнер, а Аргилашки със сетни сили спаси от голлинията
75- Удар с глава на Илиев, но топката среща външната страна на мрежата
80- Хубав опит за пас пред вратата на Неделев, но топката бе пресечена
90- Край на редовното време, ще има продължения
_______________________
91- Начало на първото продължение
100- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Станислав Шопов завърши хубава атака с пас към Димитър Тонев, а 18-годишният полузащитник на "канарчетата" с лекота вкара топката в мрежата - 1:0​
120- Край на мача!

Ботев Гълъбово: 31. Иван Дерменджиев, 17. Джунейт Яшар (64-8. Димитър Трайков), 20. Емил Иванов (96-33. Николай Янков), 15. Емин Ахмед, 92. Ерай Карадайъ, 7. Иван Винков, 30. Исус Ангелов, 19. Красимир Илиев, 21. Митко Плахов (84-22. Пламен Коларов), 5. Цветелин Радев, 11. Аспарух Смилков
Резерви: 1. Михаил Михайлов, 98. Беркай Халил, 8. Димитър Трайков, 9. Димитър Атанасов, 33. Николай Янков, 22. Пламен Коларов, 27. Станислав Катранков
Треньор: Митко Коцинов

Ботев Пловдив: 33. Георги Аргилашки - 2. Джонатан Перейра, 25. Станислав Работов, 11. Иван Бандаловски, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев (70-23. Димитър Тонев), 17. Лъчезар Балтанов, 14. Станислав Шопов, 8. Тодор Неделев, 7. Александър Тонев,19. Никола Илиев (75-10. Антонио Вутов)
Резерви: 1. Янко Георгиев, 23. Димитър Тонев, 6. Костадин Ничев, 39. Бисер Бонев, 22. Никола Трифонов, 10. Антонио Вутов, 16. Стефан Попов
Треньор: Ферарио Спасов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация