Пирин (Благоевград) обърна Нефтохимик до 2:1, стартирайки с победа в Група "Б" на плейофите във втората осмица на първенството. Ветеранът Иван Цветков отново донесе трите точки на "орлетата" над "шейховете", след като седмица по-рано стори същото. Днес Професора се разписа от дузпа в 74-ата минута, а преди това Юлиан Попев вкара за 1:1. Гостите от Бургас бяха повели в резултата чрез Иван Вълчанов, но не издържаха срещу възпитаниците на Милен Радуканов, които с играта си показаха, че повече желаят победата и заслужено я постигнаха.

Мачът в Благоевград започна отлично за "шейховете", които поведоха още в 6-ата минута. Иван Вълчанов мина като на парад през отбраната на Пирин и с точен удар по земя не остави шанс за Благой Макенджиев - 0:1.

В 43-ата минута "орлетата" изравниха. Станислав Костов асистира на Юлиан Попев, който прониза Янко Георгиев за 1:1.

В началото на втората част Костов беше близо до попадение, но стражът на гостите се намеси решително. Домакините изцяло контролираха събитията на терена и заслужено стигнаха до обрата. В 73-ата минута Пирин получи дузпа заради игра с ръка на Яни Пехливанов. Ветеранът Иван Цветков хладнокръвно реализира за 2:1, което остана непроменено докрая.

След успеха Пирин вече има 37 точки, а Нефтохимик е с 26.

ПИРИН - НЕФТОХИМИК 2:1
0:1 Иван Вълчанов (6)
, 1:1 Юлиан Попев (43), 2:1 Иван Цветков (74-дузпа)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
6  ГОООЛ! Нефтохимик повежда - 0:1! Иван Вълчанов бележи, след като премина като на парад през отбраната на Пирин и с точен удар по земя не остави шанс за Благой Макенджиев.
17 - Вратарят на Пирин спасява изстрел на Живко Петков.
31 - Удар на Даниел Младенов с глава минава встрани от вратата
35 -  Живко Петков от няколко метра не успя да уцели вратата на домакините
41 - Иван Цветков стреля от фаул, но право в ръцете на вратаря Георгиев
43  ГООЛ! Пирин изравнява. Капитанът Юлиан Попев е точен с удар от наказателното поле след асистенция на Станислав Костов
45+2 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на второто полувреме.
48  Станислав Костов излизаше сам срещу Янко Георгиев, но Грънчев успя да спре устрема му с чист шпагат, след което вратарят на гостите излезе навреме и изчисти топката.
73  ДУЗПА за Пирин! Яни Пехливанов игра с ръка в наказателното поле
73  ГОООЛ! Иван Цветков е точен от бялата точка и дава аванс на "орлетата"
90  ГРЕДА! Стилиян Никиолов се оказа сам срещу вратаря Георгиев, но ударът му се отби в левия страничен стълб на гостите
90 + Край на мача

Резултат с изображение за фк пирин
ПИРИН: 22.Благой Макенджиев, 21.Александър Башлиев, 18.Юлиан Попев , 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 4.Кристиян Кощърна , 30.Тодор Траянов, 9.Рос Дженкинс, 11.Даниел Младенов (63 7.Тони  Тасев), 8.Иван Цветков (90+1  6.Кирил Грозданов), 19.Станислав Костов (90+2  27.Костадин Ничев)
Резерви: 76.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 29.Алешандре Ханс, 6.Кирил Грозданов, 15.Димитър Благов, 27.Костадин Ничев, 7.Тони Тасев
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображение за фк нефтохимик
НЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 71.Илия Миланов, 20.Яни Пехливанов, 25.Ангел Грънчов , 19.Михаел Орачев (75 24.Костадин Хазуров), 13.Йордан Йорданов, 7.Иван Вълчанов , 21.Мариян Огнянов (61  32.Любомир Божинов), 8.Николай Дюлгеров , 11.Владислав Романов, 15.Живко Петков (46+2  17.Ранди Онуоха)
Резерви: 33.Ивайло Василев, 17.Ранди Онуоха, 2.Костадин Велков, 3.Георги Хашев, 22.Емануил Манев, 32.Любомир Божинов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация