Лудогорец и Локомотив Пловдив завършиха наравно 0:0 в мач от 3 кръг на Първа лига. Двубоят бе юбилеен №200 за шампионите в елитната ни дивизия. Домакините изпуснаха дузпа още в 10-ата минута. Жоао Паоло застана зад бялата точка, но вратарят на гостите от Пловдив Илко Пиргов отрази удара му.

Това бе първа грешна стъпка на Лудогорец от началото на сезона. Тимът победи ЦСКА в миналия кръг, а дербито от първия кръг с Левски бе отложено. Така шампионите имат 4 точки, а Локомотив Пловдив е с 5.

Треньорът на домакините Георги Дерменджиев направи изключително осем промени в стартовия състав в сравнение с този, който излезе при гостуването на Апоел Беер Шева. Единствените титуляри от мача в Израел днес бяха Лукас Саша,  Игор Пластун и Абел Анисе. На резервната скамейка тази вечер бяха записани предимно юноши с изключение на вратаря Броун и Козмин Моци.

Още в 8-ата минута съдията Волен Чинков даде дузпа за Лудогорец. Жоао Паоло нахлу в наказателното поле и бе съборен от Пламен Крумов. Потърпевшият Жоао Паоло обаче не бе точен, вратарят Илко Пиргов улови удара му. Така резултатът се запази 0:0. Още една неприятност трябваше да изтърпят домакините, след като Джоди Лукоки получи контузия. Треньорът на Лудогорец реши да не рискува състоянието му и го смени принудително още в 17-ата минута. На негово място в игра за домакините се появи Светослав Ковачев. След това играта влезе в бавно и мудно темпо, липсваха головите атаки и пред двете врати. Едва в последните минути на полувремето стана по-интересно. Първо Веселин Марчев от Локомотив Пловдив стреля опасно, но топката мина на метър покрай вратата. А в 40-ата минута Пиргов спаси удар на Жоао Паоло.

Второто полувреме започна с първото и последно много чисто положение за „смърфовете”. Умарбаев задържа добре топката пред наказателното поле, след това намери вляво Бакалов, който остана сам срещу Ренан, но вместо да намери очертанията на вратата, стреля над гредата. След това дойдоха няколко силни минути на Лудогорец и по-точно на Мисиджан. Първо той опита далечен удар и със странна парабола топката за малко да изненада Пиргов. В 65-ата минута вратарят на Локомотив Пловдив закова топката преди да посети мрежата му след удар от много близо на Мисиджан.

След 70-ата минута започнаха смените. А в 73-ата минута и Кишада пропусна, след като получи хубаво подаване от Кампаняро отдясно. В 84-ата минута и Кампаняро изпусна, но този път Пиргов не се намеси, а топката мина покрай вратата. В последните секунди резервата Светослав Ковачев можеше да се превърне в герой, но след негов удар с глава топката премина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
8 - ДУЗПА за Лудогорец, Жоао Паоло влезе в наказателното поле и бе съборен от защитник
10 - СПАСЯВАНЕ на Илко Пиргов след удар на Жоао Паоло
17 -  принудителна смяна в Лудогорец, на мястото на Лукоки влиза Светослав Ковачев
33 -  жълт картон за Пауло Серджио (Локомотив Пловдив)
40 - спасяване на Илко Пиргов на не толкова далечен удар на Жоао Паоло
45 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
53 - НАЙ-ЧИСТОТО положение за Локо Пловдив, Умарбаев задържа добре топката, намери Димо Бакалов вляво в наказателното поле, но той сам срещу вратаря би високо над гредата
62 - странна парабола за малко да изненада вратаря на Локо Пловдив, ударът от 25 метра бе на Мисиджан
65 - СПАСЯВАНЕ на Пиргов, който спря топката почти на голлинията след удар отблизо на Мисиджан
73 -  смяна в Локо Пловдив, на мястото на Дино Мартинович влиза Янко Ангелов
75 - ПРОПУСК на Жуниор Кишада. Кампаняро навлезе отдясно в наказателното поле, върна топката и от границата на малкото наказателно поле Кишада би над вратата
77 -  смяна в Локо Пловдив, на мястото на Ванчо Траянов влиза Георги Пашов
81 -  смяна в Лудогорец, на мястото на Кишада влиза Ивайло Климентов
82 -  смяна в Локо Пловдив, на мястото на Пауло Серджио влиза Стефан Йефтоски
90 - 3 минути добавено време
90+3 - жълт картон за Илко Пиргов

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан, 19.Александър Василев, 8.Лукас Саша, 32.Игор Пластун, 5.Георги Терзиев, 10.Густаво Кампаняро, 12.Абел Анисе, 11.Жуниньо Кишада (81  45.Ивайло Климентов), 92.Джоди Лукоки (17  98.Светослав Ковачев), 93.Върджил Мисиджан, 37.Жоао Паоло
Резерви: 1.Хорхе Броун, 37.Венцислав Керчев, 30.Козмин Моци, 45.Ивайло Климентов, 16.Кристиан Китов, 98.Светослав Ковачев, 72.Ерол Дост
Треньор: Георги Дерменджиев

Резултат с изображениеЛОКО ПД: 1.Илко Пиргов , 71.Пламен Крумов, 22.Пламен Николов, 2.Марк Бедиме, 19.Димитър Велковски, 17.Ванчо Траянов (77  6.Георги Пашов), 20.Пауло Серджио  (82  4.Стефан Йефтоски), 39.Парвизджон Умарбаев, 7.Димо Бакалов, 77.Дино Мартинович (73  90.Янко Ангелов), 10.Веселин Марчев
Резерви: 40.Мори Диао, 6.Георги Пашов, 4.Стефан Йевтоски, 90.Янко Ангелов, 22.Архан Исуф
Треньор: Воин Войнов