Юношите на Пирин (Благоевград) извоюваха първа победа в Елитната група до 19 години, след като момчетата на треньора Стефан Гошев надвиха с 2:0 Черноморец (Бургас). "Орлетата" бяха по-добри през по-голямата част от мача, като освен двете вкарани попадения, пропуснаха няколко добри положения пред вратата на гостите. Преди почивката не падна гол, а второто полувреме започна вихрено за домакините. Грозданов изскочи сам срещу вратаря и мушна топката между краката му за 1:0. В 90-ата Гогов отбеляза за крайното 2:0.

В следващия кръг Пирин U19 гостува на Нефтохимик в Българово в събота от 17:00 часа.

Септември (Сф) - Локомотив (Пловдив) 0:0

* Лидери в класирането с пълен актив от по 9 точки са "Левски", Лудогорец и "Ботев" (Пловдив), следва Литекс със 7, Монтана с 6 и др.