Втородизионният Кариана поднесе първата сензация в турнира за Купата на България. Отборът на Веселин Великов елиминира елитния Царско село с класическа победа 3:0 за радост на публиката в село Ерден.

Точни във вратата на столичния тим бяха Стоян Предев в шестата минута, Ангел Бастунов в 31-ата и Цветомир Тодоров в 74-ата.

Припомняме, че в предишния кръг Кариана елиминира трудно Хитрино с 2:1 след продължения, но днес надигна Царско село и заслужено е на 1/8-финалите.

Черно море очаквано прескочи 1/16-финала. Отборът на Илиан Илиев елиминира Ботев (Ихтиман) след успех с 3:0. Точни за "моряците" бяха Мартин Минчев в 49-ата минута, Родриго (81) и Андраде (90+1).

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

"Моряците" на Илиан Илиев упражниха натиск от началото, като създадоха няколко опасности пред вратата на домакините. Пропуски направиха Родриго, Мартин Минчев и Ндонгала. В 18-ата минута футболист на Ботев се отскубна сам срещу вратаря Модраг Митрович, но се засуети и притичалият капитан Стефан Станчев успя да му отнеме топката. В 40-ата минута Хантакиас удари греда и почивката дойде при 0:0.

В 51-ата минута гостите от Варна поведоха. Патрик Андраде центрира от корнер, а Мартин Минчев се извиси над всички и с глава вкара - 0:1. В 67-ата минута далечен изстрел затрудни вратаря Митрович, който боксира топката, а тя попадна във футболист на домакините. Той стреля от около точката на дузпата, но встрани от вратата. Веднага след това Мартин Минчев опита изненадващ изстрел от около 30 метра, но топката премина покрай страничната греда.

В 73-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Владимир Ценев удари с ръка Мартин Минчев в лицето при висока топка, а главният рефер Валентин Станчев, който ръководи отлично двубоя, му показа втори жълт картон.

В 78-ата минута Родриго преодоля няколко футболисти на домакините и с техничен удар по земя вкара втори гол. Веднага след това Патрик се разходи през отбраната на Ботев и излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. Лъчезар Йорданов направи резултата класически с гол от границата на наказателното поле в 90-ата минута и Черно море спечели с 3:0.

КАРИАНА - Царско село 3:0
1:0 Стоян Предев (6), 2:0 Ангел Бастунов (31), 3:0 Цветелин Тодоров (74)

Съставът на Кариана: 12. Петър Начев, 2. Ангел Цолов, 13. Георги Георгиев, 22. Стоян Предев, 4. Мартин Николов, 7. Ивелин Илиев, 8. Евгени Игнатов (к), 16. Симеон Русев, 17. Християн Илиев, 77. Георги Чакъров, 30. Ангел Бастунов

Ботев (Ихтиман) - ЧЕРНО МОРЕ 0:3
0:1 Мартин Минчев (51), 0:2 Родриго (81), 0:3 Лъчезар Йорданов (90)

Съставът на Черно море: Миодраг Митрович, Стефан Станчев (к), Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Фахд Актау, Патрик Андраде, Емил Янчев, Родриго (83-Васил Панайотов), Мартин Минчев (82-Лъчезар Йорданов), Аристот Ндонгала, Жордао Кардосо (67-Денислав Ангелов)