Берое допусна първа загуба за 2013 година, отстъпвайки с 0:1 на лидера в "Б" група Нефтохимик. Контролата се игра на стадиона в Нова Загора. Около 350 фенове от Стара Загора подкрепиха любимците си, а символичните гости от Бургас не бяха представени от нито един привърженик.

Срещата не се отличи с кой знае какви футболни достойнства, а с повече борба и брак в средата на терена. Единственото попадение вкара Янаки Смирнов в 63-ата минута, когато хвана неподготвен Иван Караджов с точен удар от далечна дистанция, изпращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата - 0:1.

В днешната среща Караджов записа дебют с екипа на Берое. Бившият страж на ЦСКА и Локомотив (Пловдив) пази през вторите 45 минути срещу "шейховете", а преди почивката под рамката беше Кирил Акалски.

Наставникът Петър Хубчев заложи в началото на мача още на Здравко Илиев, Иво Иванов, Владимир Зафиров и Георги Динков. Опорни халфове бяха Пауло Жорже и Атамас Зехиров. По лявото крило игра Иван Горанов, по дясното Джереми, а напред играта бе поверена на Мартин Райнов и Симеон Мечев. В 63-ата минута на мача бяха направени редица смени като в игра влязоха Веселин Пенев, Алберто Лоузейро, Елиаш Алвеш да Силва, Давид Каядо, Пламен Крумов, Венцислав Христов и Георги Андонов. Преди това пък на почивката Иван Караджов замени Кирил Акалски.

Наставникът на Нефтохимик Димчо Ненов пък заложи на следните титуляри: 1.Цветомир Цанков, 20.Юри Иванов, 23.Диян Молдованов, 69.Георги Хашев, 22.Иван Иванов, 10.Станимир Митев, 44.Галин Димиов, 76.Христо Лемперов, 77.Емануил Манев, 32.Любомир Божинов, 9.Васил Калоянов.

Следващата контрола на Берое е идната събота от 14:30 часа - срещу Локомотив (Пловдив). Мачът ще се играе на стадион "Пловдив".

БЕРОЕ - НЕФТОХИМИК 0:1
0:1 Янаки Смирнов (63)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА