Локомотив (София) загуби с минималното 0:1 от ОФК Београд в контрола, играна в Турция. Днешният съперник на "железничарите" заема 9-ото място във временното класиране на сръбското футболно първенство.

Единственото попадение в двубоя падна в 25-ата минута. Тогава капитанът на белградския отбор Неманя Николич наказа Валентин Галев с изстрел от около 20 метра.

Избраниците на Емил Велев можеха да изравнят в 54-ата минута, когато след двойно подаване между бразилеца Том и Крум Бибишков, последният се озова на отлична позиция, но би покрай дясната греда в аут.

В 67-ата Галев спъна сръбски футболист в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Зад бялата точка застана Ивица Йованович, но стражът на Локо (Сф) спаси удара на сръбския футболист.

До края пропуски за "железничарите" направиха още Александър Дюлгеров и Димитър Илиев.

Загубата е първа за Локо (Сф) на лагера в Турция. Преди днешния мач селекцията на Емил Велев записа победи над Металург (Донецк) (2:1), Локомотив (Тбилиси) (2:0) и Окжетпес (3:0).

Следващата контрола на Локо (Сф) е на 12 февруари - срещу грузинския Чихура.

ЛОКО (Сф) - ОФК БЕОГРАД (Сърбия) 0:1
0:1 Неманя Николич (25)

Съставът на Локо (Сф): Галев, Дюлгеров, Николов, Бранеков, Трифонов, Св. Петров, Том, Телкийски, Костадинов, Пеев, Бибишков (Димитров, Янев, Борносузов и Павлов)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА